ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZPOWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
AKTUALNOŚCI SZKOLNE


ROK SZKOLNY 2013/2014


            
V CHARYTATYWNY TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ
"Jesteśmy, by zmieniać życie- pamięci Izy Domagały"

23 marca 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach odbył się V Charytatywny Turniej w piłkę nożną "Jesteśmy, by zmieniać życie – pamięci Izy Domagały." Iza Domagała była uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hanki Sawickiej w Kielcach. Dziewczyna przegrała walkę z nowotworem kości 23 marca 2010 r. W tym roku mięły 4 lata od Jej śmierci. Ku Jej pamięci po raz piąty został zorganizowany Turniej Charytatywny.

Przedsięwzięcie, przy współpracy Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zostało zorganizowane z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego LIDER działającego przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Głównym celem V TURNIEJU CHARYTATYWNEGO
była zbiórka pieniędzy, które zostały przekazane na rehabilitację 10-letniego Wiktora, ucznia II klasy Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe i mieszkańca Piekoszowa.
Chłopiec cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe, przez co samodzielnie nie chodzi, a jedynie przemieszcza się na wózku aktywnym lub na czworakach.

Partnerami głównymi Turnieju byli: portal sportowy CKsport.pl oraz AZS UJK Kielce.
Partnerami medialnymi: TVP Kielce, Radio Plus Kielce i Radio Zet Gold.
Patronat honorowy sprawowali:
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego- Adam Jarubas
Wojewoda Świętokrzyski- Bożentyna Pałka-Koruba

W turnieju zwyciężyła drużyna Ministrantów z parafii bł. J. Matulewicza w Kielcach, II miejsce zajęło Dill Gang. Na najniższym stopniu podium uplasowali się klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Królem strzelców został Mateusz Jędrocha z WSD Kielce, natomiast najlepszym bramkarzem Karol Kieszkowski z drużyny Ministranci Matulewicz.


Wszystkim, którzy włączyli się w organizację i realizację tego WYJĄTKOWEGO projektu serdecznie DZIĘKUJEMY;)
"Jest tyle rzeczy, za które nie można zapłacić pieniędzmi, tylko uśmiechem, chwilą uwagi i prostym DZIĘKUJĘ"

kard. L. SuensesXXII TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

11 marca 2014, w ramach XXII Tygodnia Kultury Języka, w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. Mistrzem Ortografii został Jakub Ciołak z kl. VI. Tytuł Wicemistrza Ortografii przypadł Gabrysi Miśkiewicz z kl. IV. Laureatom gratulujemy!!!
Organizatorzy konkursu: Katarzyna Komorowska, Joanna Kotowska.Dnia 14 III 2014 r. w naszej szkole w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego odbył się również "Wiosenny Konkurs Recytatorski" dla uczniów klas "0 – III". Szczególną interpretacją wiersza "Leń" popisał się Julian Ćwikliński z klasy II. Organizatorzy konkursu: p. Iwona Zajkowska, p. Joanna Kotowska i p. Małgorzata Gibalska.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

XIV FESTIWAL TEATRALNY

SZANOWNI DYREKTORZY, NAUCZYCIELE JĘZYKA POLSKIEGO, KSZTAŁCENIA ZINTEGROWANEGO, WYCHOWAWCY PRZEDSZKOLI
Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zaprasza szkoły z terenu gmin: Piekoszów, Strawczyn, Łopuszno do wzięcia udziału w
XIV
FESTIWALU TEATRALNYM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

pt.: Nasza kultura - spotkania z baśniami i legendami
26 marca 2014

POBIERZ CAŁY DOKUMENT

JASEŁKA 2013

W świąteczny nastrój wprowadziły nas jasełka bożonarodzeniowe, w których występowali uczniowie klas IV - VI. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Piekoszów - Zbigniew Piątek, Radny Gminy Piekoszów - Stanisław Świercz i ksiądz Parafii w Piekoszowie. Wspaniałe przedstawienie z udziałem dzieci oraz dekorację zorganizowała i przygotowała pani katechetka - Edyta Pięta.

ŚWIĄTECZNE POMAGANIE...

Zeszłorocznym zwyczajem, w naszej szkole przed świętami zrobiło się kolorowo. I to nie tylko dzięki świątecznym dekoracjom, ale także dzięki kiermaszowi, który zorganizowaliśmy w dniach od 9 do 13 grudnia. A na kiermaszu, jak to zazwyczaj bywa, zakupić można było różne świąteczne ozdoby – gipsowe obrazki, ręcznie wykonane kartki oraz przepiękne bombki na choinkę. Najistotniejsze jednak jest to, że wszystkie zebrane fundusze przeznaczone zostały na cele charytatywne. Święta są bowiem takim magicznym czasem, kiedy stajemy się lepsi, ofiarniejsi, chętniej pomagamy, a co najważniejsze, zauważamy drugiego człowieka.
Dodatkową formą zbiórki pieniędzy na cele charytatywne była "lizakowa" loteria, czyli zabawa polegająca na tym, że każdy zakupiony lizak brał udział w losowaniu nagród. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim uczniom, którzy włączyli się do tej zabawy, a szczęśliwym zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej.
Oprócz sprzedaży ozdób świątecznych i lizaków, podczas kiermaszu można było kupić pyszne ciasta, ze sprzedaży których dochód także został przeznaczony na cele charytatywne.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się do naszej akcji.

Opiekę nad organizacją kiermaszu sprawowały: p. Katarzyna Komorowska, p. Iwona Zajkowska i p. Aurelia Wójcik.


PRZEDSTAWIENIE CHOINKOWE

Przed Świętami Bożego Narodzenia Koło Teatralne Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe przygotowało spektakl teatralny o Złotej, Kolorowej i Słodkiej Choince oraz Srebrnym Świerku. Przedstawienie z zapartym tchem oglądały dzieci z oddziału „0” i Przedszkola w Micigoździe oraz Przedszkola w Piekoszowie (oddział ZOPI w Micigoździe).
W przedświątecznym tygodniu Koło Teatralne gościło także w Środowiskowym Domu Samopomocy i Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Razem w Piekoszowie, w którym pensjonariusze miło i serdecznie przyjęli młodych adeptów aktorstwa i obejrzeli przedstawienie w ich wykonaniu.
Spotkanie miało charakter integracyjny, bowiem uczestniczyły w nim dzieci zdrowe, niepełnosprawne i podopieczni ŚDS. Wszyscy mieli uśmiechnięte miny i kolędowali wspólnie z występującym w spektaklu Mikołajem.
Oko na wszystko miały Panie: Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.


MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

4 XII 2013 r. z okazji "Mikołajek" uczniowie klas IV- VI pod opieka wychowawców: p. Agnieszki Pękalskiej, p.Joanny Kotowskiej i p. Pawła Wodeckiego udali się do Multikina w Kielcach na uroczy film: "Kraina lodu", który dostarczył wszystkim wielu wrażeń.


KAMPANIA ŚRODOWISKOWA "DOŁĄCZ DO ŻYCZLIWYCH!"

21 listopada- Dzień Życzliwości i Pozdrowień stał się okazją do przygotowania i przeprowadzenia przez pedagoga szkolnego Marzannę Tyra oraz neurologopedę Edytę Ozga środowiskowej kampanii „Dołącz do życzliwych”. W ramach obchodów tego niecodziennego święta został rozesłany –rozlepiony w licznych miejscach szkoły- „List gończy” poszukujący najżyczliwszych uczniów szkoły. Licznych współpracowników ZOPI obdarowano „pocztówkami życzliwości”. Wydano i upowszechniono wśród dorosłych okolicznościową ulotkę. Wszyscy pracownicy ZOPI zostali obdarowani przez „posłańców życzliwości” serdecznymi pozdrowieniami i „bilecikami życzliwości”. Korytarze szkolne, drzwi, szafki w szatni zostały udekorowane „hasłami życzliwości” oraz tematycznymi gazetkami. Przygotowano „Szkolną deklarację przynależności do Klubu Życzliwych”.

We wszystkich klasach odbyły się zajęcia wychowawcze, podczas których uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wykonali „klasowe bukiety życzliwości”. Przystroiły one pomieszczenia sal lekcyjnych. Wybrano także Najżyczliwszego Ucznia Klasy. Oto lista klasowych laureatów:
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy I" została Daria Arabasz ,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy II" -Julia Ciołak,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy III"- Zuzanna Zając.
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy IV" został Wiktor Smolarczyk,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy V" - Łukasz Ciołak,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy VI"- Wiktor Tomczak. Gratulujemy!
Zwycięzcy plebiscytu zostali obdarowani przez "posłańców życzliwości" medalami i dyplomami. Nazwiska wyróżnionych tytułem, „Najżyczliwszy Uczeń Klasy” zostały także upowszechnione na specjalnie przygotowanej tablicy

Dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6 został opracowany dostosowany wiekowo "Poradnik Życzliwości" . Numer 1 tej publikacji został poświęcony codziennym pozdrowieniom. Zamieszczono w nim m.in. kolorowanki z hasłem oraz "Krzyżówkę z nagrodą". Pośród wszystkich uczniów , którzy dostarczyli organizatorom kupon konkursowy -deklarację życzliwości- rozlosowano nagrody – kubki pełne życzliwości, które trafiły w ręce; Natalii Perzowicz z kasy III oraz Gabrieli Miśkiewicz z klasy IV. Gratulujemy.

My wiemy, jak ważna w życiu jest życzliwość!

Dlatego życzymy sobie 365 dni w roku pełnych życzliwości, szacunku, zrozumienia i zaufania.

Społeczność szkolna Społeczność szkolna

Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe


W numerze 1 "Poradnika Życzliwości" wydanego w ramach kampanii środowiskowej "Dołącz do życzliwych" zamieszczono w nim m.in. "Krzyżówkę z nagrodą".

Pośród wszystkich uczniów , którzy dostarczyli organizatorom kupon konkursowy - deklarację życzliwości - rozlosowano nagrody - kubki pełne życzliwości, które trafiły w ręce:
Natalii Perzowicz z kasy III oraz Gabrieli Miśkiewicz z klasy IV.
Gratulujemy!
My wiemy, jak ważna w życiu jest życzliwość!
Dlatego życzymy sobie 365 dni w roku pełnych życzliwości, szacunku, zrozumienia i zaufania.
                  Społeczność szkolna
Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe

ZAKOŃCZENIE AKCJI "PEŁNA MISKA DLA OGRYZKA"

Po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pt. "PEŁNA MISKA DLA OGRYZKA". Celem akcji było pozyskiwanie darów dla mieszkańców schroniska w Dyminach. Udało się zebrać karmę, kocyki, poduszki oraz wiele innych rzeczy, potrzebnych zwierzętom. Uczniowie, którzy ofiarowali największą ilość darów, w nagrodę pojechali na wycieczkę do schroniska, aby osobiście ofiarować zebrane rzeczy.
Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy
Organizatorzy: Paulina Kotwica - Dudzic oraz Dorota Rękas

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zapoczątkował cykl zajęć świetlicowych mający na celu przybliżenie wydarzeń historycznych, związanych z odzyskaniem niepodległości przez państwo polskie po 123 latach niewoli. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali gazetki ścienne oraz opracowali scenariusz montażu słowno-muzycznego. W dniu 11listopada 2013 r. poczet flagowy szkoły pod opieką mgr Pauliny Pol wziął udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, a 12 listopada 2013 r. odbył a się uroczysta akademia dla społeczności uczniowskiej, podczas której uczniowie klas IV i VI pod kierunkiem mgr Barbary Karyś i mgr Doroty Necel wierszem i pieśnią patriotyczną uczcili Narodowe Święto Niepodległości


WYJAZD DO WDK W KIELCACH NA SPEKTAKL TEATRALNY PT. :"WROTA CZASU".

Dnia 28.10.2013 r. Koło Teatralne uczestniczyło w wycieczce do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Uczniowie oglądali spektakl teatralny pt.: "Wrota czasu" w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Widza z Wolimierza. Młodzi adepci aktorstwa zobaczyli, jak można połączyć nieśmiertelną mądrość, która płynie z książek ze źródłem nieograniczonych możliwości- komputerem. Wciągnięty do komputera główny bohater zmaga się z różnymi postaciami (wirusem komputerowym, ptakami itd.) na kolejnych poziomach gry. To, że czytał siostrze książki, bardzo mu się przydało- wygrał z maszyną. Siostra Ula odzyskała wzrok. Przedstawienie było niezwykle interesujące i pouczające.
Opiekę nad uczniami sprawowała pani Katarzyna Komorowska.

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY:
"CZY ZNASZ PRZYGODY PINOKIA- PAJACA, KTÓRY STAŁ SIĘ CHŁOPCEM?"

Dnia 24.10.2013 r. kl. IV brała udział w szkolnym Konkursie Czytelniczym: "Czy znam przygody Pinokia- pajaca, który stał się chłopcem?" Konkurs przebiegał dwuetapowo. W części pisemnej uczniowie mieli za zadanie uzupełnić kartę pracy, a w części ustnej- prawidłowo odpowiedzieć na pytania. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością lektury. Laureatem konkursu został Wojtek Wieczorek. Gratulujemy!:)
Konkurs przygotowały panie: J. Kotowska i K. Komorowska.
WARSZTATY EDUKACYJNE W OŚRODKU MYŚLI PATRIOTYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ W KIELCACH

Dnia 22.10.2013 r. klasy IV-VI uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, który znajduje się w murach dawnego więzienia- pamiętającego czasy powstania listopadowego, rządy dwóch zaborców, I i II wojnę światową, okupację hitlerowską i sowiecką. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dokonania swoich przodków z regionu świętokrzyskiego, którzy swoją patriotyczną postawą udowodnili, że są godnymi Polakami. Uczestnicy wycieczki zwiedzili multimedialną wystawę prezentującą historię miasta Kielce i regionu świętokrzyskiego- od powstania kościuszkowskiego po okres PRL-u. W audiotece słuchali wspomnień marszałka J. Piłsudskiego, gen. Andersa, gen. Komorowskiego- Bora. Brali także udział w ciekawych warsztatach dotyczących regionu świętokrzyskiego jako małej ojczyzny. Wizyta w OMPiO była „żywą” lekcją historii i postawy obywatelskiej.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: B. Karyś, K. Komorowska, K. Wnuk.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 11 października 2013 r. w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Koło Teatralne przygotowało przedstawienie w postaci specjalnego wydania szkolnego Teleexpressu i Gali Wręczenia Nagród 2013 dla wszystkich Nauczycieli i pracowników szkoły. I tak każdy z zacnych Krzewicieli Wiedzy otrzymał prezencik odpowiadający jego profesji (m.in. Pan Dyrektor- koronę, Pani od matematyki- kątomierz i linijkę, Pani logopeda- lusterko, pani od j. rosyjskiego- matrioszkę, a Pan od przyrody- kij włóczykija z węzełkiem). Dodatkowo, każdy z nauczycieli wysłuchał tematycznej piosenki. I tak:, "Misio komputerowy" zabrzmiał dla informatyków, "Do nieba nie chodzę" zanuciła pani katechetka, a pan od w-fu usłyszał: "Wyginam śmiało ciało".
Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.
ŚLUBOWANIE KLASY I


DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Dyskoteka odbyła się 3 października 2013r. w godz. 15.30 - 17.30. Uczniowie chętnie zostali po zajęciach w celu udekorowania holu szkolnego, przygotowania sprzętu muzycznego i oprawy muzycznej. Frekwencja na zabawie sięgała blisko 100 proc. Uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach: taniec na gazecie, limbo, taniec z balonami, zabawa w karetę i zamek. Wszyscy świetnie się bawili, czego najlepszym dowodem jest to, że gdy wybiła godzina 17.30 nie chcieli rozejść się do domów.
Samorząd Uczniowski oraz obie sekcje świetnie sie spisały w sprawach organizacyjnych imprezy.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września 2013 roku uczniowie i pracownicy ZESPOŁU OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE rozpoczęli kolejny rok szkolny.
Inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 dokonał dyrektor Zespołu - mgr Jerzy Witkowski. Pan dyrektor serdecznie powitał wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz życzył wszystkim wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.


ROK SZKOLNY 2012/2013

UROCZYSTE ZAKOŃCZEIE ROKU SZKOLNEGO

28 czerwca 2013r. o godz. 8:00 odbyła się w naszej szkole uroczytość zakończenia roku szkolnego. W roli głównej wystąpili tegoroczni absolwenci - uczniowie klasy VI. Przedstawili oni pożegnalny program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Pękalskiej. Odbyło sie uroczyste przekazanie flagi klasie V oraz ślubowanie absolwentów. Na koniec pan dyrektor Jerzy Witkowski wspólnie z naszym gościem panem Janem Ciszkiem wręczyli nagrody najlepszym uczniom z klas I - VI, listy gratulacyjne oraz podziękowania dla rodziców za pracę społeczną na rzecz szkoły. Pan dyrektor złożył wszystkim życzenia zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji.

Ślubowanie absolwentów

Program artystyczny w wykonaniu szóstoklasistów

Przemówienie Pana Dyrektora

Wręczenie nagród

listów gratulacyjnych

oraz podziękowań dla rodziców

LATO W NASZEJ SZKOLE, CZYLI RADY I PRZESTROGI NA WAKACJE

25 czerwca 2013, tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2012/2013 zawitało do nas LATO z całym swoim orszakiem: lasem, zwierzyną, wodą i krzakiem. W towarzystwie swoich przyjaciół przekazało nam rady i przestrogi na wakacje. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie się opalać, pływać w jeziorze pod okiem dorosłych i spędzać czas w lesie, nie zostawiając śmieci. Lato ostrzegło nas przed kleszczami i pszczołami, które mogą być groźne dla człowieka. Przypomniało nam też numery alarmowe służb, do których można się zwrócić, gdy potrzebujemy pomocy: 997- policja, 998- straż pożarna, 999- pogotowie, 112- Europejski Numer Alarmowy. A na koniec tej miłej wizyty letni orszak życzył nam udanych wakacji pożegnał nas radosną i skoczną piosenką.TYDZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
18-22.03.2013r.


Być pełnosprawnym to tak naprawdę żadna zasługa,
to dar, który każdemu z nas może być odebrany.
Pozwólmy, więc niepełnosprawnym włączyć się w nasze życie.
Chcielibyśmy dać im pewność, że jesteśmy jednością…

Richard von Weizsacker

W dniach od 18-22.03.2013r. w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe świętowaliśmy Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych w ramach Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych, który przypadał 16 marca 2013.To była szczególna okazja, by zastanowić się, jak postrzegamy niepełnosprawnych, którzy żyją i uczą się wśród nas.
. został ogłoszony przez Światową Organizację Pracy w 1956 roku. Stało się to po tragedii górniczej 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w miasteczku Marcinelle w Belgii. Była to jedna z największych katastrof górniczych w historii.
W tych dniach w szkole było barwnie i kolorowo. Każdy dzień poświęcony był innej niepełnosprawności i akcentowaliśmy go odpowiednim kolorem garderoby lub jej elementu.
Poniedziałek (18.03)- autyzm i zespół Aspergera - kolor czerwony. (W tym dniu odbył się apel, podczas którego uczniowie naszej szkoły, przy akompaniamencie muzyki, recytowali wiersze dotyczące problemu niepełnosprawności. Mieliśmy też okazję (za pomocą prezentacji) zapoznać się z tematyką autyzmu i zespołu Aspergera. Nie lada trudnym zadaniem okazało się napisanie zdania bez używania rąk i rozpoznanie przedmiotów za pomocą dotyku i to z zamkniętymi oczami.
Wtorek (19.03)- niepełnosprawność ruchowa- kolor niebieski. (Tego dnia każda klasa przygotowała plakat na temat hasła :”Niepełnosprawność w naszych oczach” i eksponowała go na zewnętrznych drzwiach swoich klas.)
Środa (20.03)- niepełnosprawność intelektualna - kolor biały. (Tu uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali etykietki z hasłami o niepełnosprawności, które przypięli do ubrania.)
Czwartek (21.03)- dzień poświęcony osobom przewlekle chorym- kolor zielony. (Tego dnia drukiem ukazało się specjalne wydanie gazetki okolicznościowej, w której znalazły się informacje dotyczące rodzajów niepełnosprawności. Ponadto wszyscy nauczyciele wzięli udział w szkoleniowej Radzie Pedagogicznej nt. autyzmu i zespołu Aspergera prowadzonej przez psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekoszowie.
Piątek (22.03)-dzień poświęcony głuchym i niewidomym- kolor żółty. (W tym dniu odbyła się projekcja filmów: N jak niewidomy, czyli o tym, jak pomóc… i Zobacz we mnie człowieka oraz wzięliśmy udział w szybkim kursie języka migowego. Nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nie bój się, jesteśmy z tobą” .Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. )
Mamy nadzieję, że plakaty, filmy, wiersze, informacje prasowe itp. przybliżyły wszystkim problem niepełnosprawności i jej różnych rodzajów.
Pamiętajmy, że INNY nie znaczy gorszy! Akceptujmy odmienność!


Pani Marta Malaga prezentuje cechy autyzmu

Folder na temat autyzmu

Trudne zadanie - Adrian pisze za pomocą… samych łokci

W czwartek ubraliśmy się na zielono -
- mówiliśmy o dzieciach przewlekle chorych

Martyna i Patrycja rozdają…
w szkole gazetki okolicznościowe

Przedszkolaki prezentują...
naklejki z hasłami o godności osób niepełnosprawnych

Ostatniego dnia obejrzeliśmy film o tym, jak pomóc ludziom niewidomym...

...oraz uczyliśmy się słów w języku migowym

Niepełnosprawność w naszych oczach - plakat klasy I

Wcielamy się w rolę osoby niewidomej

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy II

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy IV

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy VI

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy III

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy V


ZABAWA KARNAWAŁOWAAPEL - BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII

Dnia 8.01.2013r. do naszej szkoły zawitała Pani Zima w towarzystwie swojego asystenta Bałwanka. W ciekawy sposób, przy pomocy prezentacji multimedialnej, zimowi goście przedstawili zasady bezpieczeństwa w czasie ferii. Dobre rady w formie kodeksu były przeplatane piosenkami, które były barwną ilustracją apelu. Wszyscy dowiedzieliśmy się, że zima lubi dzieci najbardziej na świecie…JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

21 grudnia w naszej szkole uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez uczniów z klas V i VI pod kierunkiem katechetki - pani Edyty Pięty. Przedstawienie odbyło po zakończeniu wigilii klasowych. Na uroczystości obecni byli uczniowie oraz dzieci z "zerówki" i punktu przedszkolnego wraz z wychowawcami, dyrekcja oraz licznie przybyli rodzice. Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. Wykonawcy opowiedzieli historię narodzenia Jezusa ubarwiając ją kolędami i pastorałkami, my włączaliśmy się w śpiew kolęd.
Podczas uroczystości zostały również ogłoszone wyniki dwóch konkursów na kartkę świąteczną zorganizowane przez świetlicę szkolną oraz przez p. Katarzynę Komorowską.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował za zorganizowanie
pięknych Jasełek i złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne

WYNIKI KONKURSU

21.12. 2012r.,po Jasełkach bożonarodzeniowych ogłoszono wynki poniższego konkursu: W kategorii klas 0-III I miejsce zdobyła klasa II, a w kategorii klas I-VI I miejsce zdobyła klasa IV. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

KONKURS


WYMYŚL! NAPISZ!
ZAPROJEKTUJ CIEKAWĄ SZATĘ GRAFICZNĄ!

Najpiękniejsze życzenia z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
Z nieskrywanym smutkiem stwierdzamy, że zanika dobry obyczaj wysyłania kartek świątecznych, a jak już, to są na nich wydrukowane: szablonowe, nudne, szare, urzędowe gotowce. Wysyłamy maile, wiadomości SMS, dzwonimy, ale przecież...

Warto "ocalić swój ślad od zapomnienia", jak mawiał poeta K.I. Gałczyński. Zatem zapraszamy do konkursu na NAJPIĘKNIEJSZE, NAJZABAWNIEJSZE, NAJMILSZE, NAJCIEKAWSZE, WYJĄTKOWE, NIESZABLONOWE, AUTORSKIE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE związane ze ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA. Życzenia mogą mieć różną szatę i oprawę graficzną. Prosimy, aby każda klasa przygotowała kartkę ze świątecznymi życzeniami. Życzenia należy dostarczyć
do 12 GRUDNIA 2012 r. do p Katarzyny Komorowskiej. Konkurs będzie przeprowadzony w 2 kategoriach wiekowych: klasy 0-III i IV- VI. Jury będzie brało pod uwagę: dobór, oryginalność słownictwa, szatę graficzną, pomysłowość i estetykę wykonania pracy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkie kartki będą formą dekoracji szkolnej choinki.

AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” ZAKOŃCZONA

Jak informowaliśmy wcześniej, społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, której najważniejszym celem jest dostrzeganie drugiego człowieka w potrzebie i ofiarowanie mu pomocy. W pojedynkę cel ten byłby nie do osiągnięcia, ale razem…możemy naprawdę wszystko. Dlatego z dumą dzielimy się informacją, że choć nasza szkoła jest mała, to jednak udało nam się zebrać niezłą gromadę słodyczy, artykułów spożywczych, przyborów szkolnych i zabawek, dzięki którym być może jakaś rodzina w Polsce przeżyje wyjątkowe święta. Aby tak się stało, uczniowie naszej szkoły, a także rodzice i pracownicy przez tydzień przynosili do szkoły różne artykuły spożywcze i nie tylko. Zbieraliśmy też pieniądze do puszki i zorganizowaliśmy kiermasz świątecznych figurek, które wcześniej sami malowaliśmy. Cały dochód przeznaczyliśmy oczywiście na zakup artykułów do szlachetnej paczki. Cieszymy się z tego naszego małego wkładu w ogólnopolską akcję i bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, bo przecież, jak powiedział Seneka,
"Dobrodziejstwo nie polega na tym, co się robi, albo się daje, ale na intencji tego, który robi lub daje".

Dziękujemy wszystkim za Wasze dobre intencje!

dzieci samodzielnie wykonywały

prace na kiermasz

obrazki były piękne, kolorowe...

"sprzedawały się" bardzo szybko, bo chętnych było wielu

podliczanie pieniędzy zebranych z akcji

SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE

"Nie zaniedbuj żadnej okazji do czynienia dobra"

(św. Franciszek Salezy)

Grudzień jest tym magicznym miesiącem, który pomimo mroźnej pogody kojarzy nam się z ciepłem. Myślimy wówczas o Świętach Bożego Narodzenia, Wigilii, choince i prezentach. Marzymy, by wokół było miło, serdecznie, by ludzie byli szczęśliwsi. Dlatego i nasza szkoła postanawia włączyć się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, której celem jest to, aby najubożsi mogli godnie przeżywać piękny czas Bożego Narodzenia. Przyłączając się do akcji, podejmować będziemy różne działania, by zebrać pieniądze oraz potrzebne artykuły na cele charytatywne. A więc: od 3 do 7 grudnia możecie przynosić do szkoły różne artykuły spożywcze, chemiczne lub przybory szkolne, albo zabawki. Prosimy o przekazywanie ich do swoich wychowawców lub bezpośrednio do pedagoga szkolnego. Ważne, aby były to rzeczy nieużywane, a artykuły spożywcze posiadały długi okres ważności. Mogą to być: kasza, ryż, makaron, mąka, cukier, kakao, herbata, konserwy mięsne lub rybne, olej, słodycze itp. Możecie ofiarować też artykuły chemiczne, takie jak: mydło, szampon, pasta do zębów, środki czyszczące lub piorące, a także różnorodne zabawki lub przybory szkolne czy książki. W środę (5 grudnia) będziemy zbierać pieniądze do puszki, za które dodatkowo zakupimy potrzebne artykuły i przeznaczymy je na potrzeby świątecznej paczki.

Pamiętaj o tym, że dzieląc się tym, co masz, możesz się przyczynić do wielkiej radości drugiego człowieka.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Zorganizowana została przez Samorząd Uczniowski 28.11 dla klas IV -VI. Jak zwykle odbyło się wiele konkursów, które przygotowali członkowie SU pod kierunkiem opiekuna - p. Karoliny Tobery. Opiekę nad uczniami sprawowali wszyscy wychowawcy i opiekun SU.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada w naszej szkole zrobiło się żółto i wesoło, bowiem w tym dniu wszyscy świętowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Postanowiliśmy, że ponury listopadowy dzień wcale nie musi być szary i smutny, dlatego ubraliśmy go w żółty kolor optymizmu. Uczniowie i nauczyciele założyli w tym dniu żółte ubrania, a oprócz tego każdy otrzymał żółtą gwiazdkę z hasłem promującym życzliwość, którą przez cały dzień nosił w widocznym miejscu. Poza tym cała szkoła została przyozdobiona kolorowymi kartkami, na których zostały zapisane różne cytaty o życzliwości, aby każdy mógł je przeczytać i pamiętać, że życzliwość powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Bo życzliwość to szczery uśmiech, miłe słowo, serdeczny gest, tak niewiele…
W tym dniu wszyscy zebraliśmy się na szkolnym holu. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali liście z hasłami o życzliwości, które zawiesili na wspólnym Drzewie Życzliwości. Na koniec, chwytając się za ręce, stworzyliśmy długi Łańcuch Sympatii, który symbolizować miał wzajemną przyjaźń. Całości spotkania towarzyszył radosny nastrój i wesoła atmosfera, która, mamy nadzieję, będzie nam towarzyszyła nie tylko w Dniu Życzliwości, ale będzie trwała przez cały rok, czego wzajemnie sobie życzymy.APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONWENCJI PRAW DZIECKA

"Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi, tak, ludźmi są,
a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam,
przemówmy do serca, odczują nas.
Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć,
które my posiadamy"

(Janusz Korczak)

Konwencja Praw Dziecka to dokument, w którym spisane zostały prawa dziecka. W Polsce obowiązuje od 1991 roku i od tej pory w naszym kraju prawa dzieci są przestrzegane. Bo dziecko, to także człowiek, tyle, że jeszcze mały. Aby przypomnieć społeczności szkolnej prawa zawarte w Konwencji, 20 listopada 2012 r. uczniowie IV i VI klasy przygotowali apel. W barwny sposób, przy pomocy prezentacji multimedialnej, przypomnieli, do czego mają prawo, ale nie zapomnieli także o swoich obowiązkach, które z tych praw wynikają. Tłem ważnych słów Konwencji były wesołe, poświęcone dzieciom piosenki Majki Jeżowskiej, które wszystkich wprawiły w dobry nastrój. A piękne słowa z utworu Piotra Rubika pt: "To cała prawda":

Masz prawo kochać, masz prawo śnić
Masz prawo śpiewać, masz prawo żyć
Masz prawo marzyć, teraz i tu
Na przekór kłamstwu na przekór złu

mocno zaakcentowały powagę artykułów Konwencji Praw Dziecka.

Na koniec przedstawiciele klas otrzymali kolorowe ulotki zawierające prawa dziecka.AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLASY I

W dniu 25 października 2012r. uczniowie kl. I zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Miłą niespodziankę dla pierwszaków przygotowali uczniowie klasy IV i klasy V w postaci zgadywanki: "Jaka to postać z bajki?". Dzieci dobrze się bawiły, dobrze reagowały na postawione im zagadki. Następnie skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po tym dyrektor szkoły - Pan Jerzy Witkowski pasował każdego ucznia na czytelnika. Uczniowie zostali obdarowani dyplomem, zakładką do książki, a także listem bibliotekarza do rodziców, w którym przekazano zachętę do wspólnego czytania książek z dzieckiem.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.ŚLUBOWANIE KLASY I

W dniu 18 października 2012 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Podczas inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Zajkowskiej pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w obecności Dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, swoich rodziców, nauczycieli oraz kolegów i koleżanek z kl.0-III. Pasowania na uczniów klasy I dokonał p. Dyrektor Jerzy Witkowski. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, upominki rzeczowe oraz słodycze. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

ślubowanie pierwszaków

pasowanie na ucznia


Podczas uroczystości zabrał głos nasz
gość - pan Jan Ciszek - Radny Gminy Piekoszów

oraz zaproszony proboszcz Parafii w Piekoszowie -ks. Zygmunt Kwieciński

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Dowodem wysokiego wykształcenia jest umiejętność mówienia o rzeczach największych w sposób najprostszy"

Ralph Emerson

12 października cała społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klasy V i VI złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, życząc im wszelkiej pomyślności i zadowolenia z pracy. Przygotowali też inscenizację teatralną pt. "Arcypoważny dramat o pedagogicznym ciele", w której w sposób humorystyczny zaprezentowali widowni żmudną ścieżkę awansu zawodowego nauczycieli. Podkreślili, że choć praca nauczycieli nie jest łatwa, jednak najważniejszy jest w niej zawsze uczeń i jego dobro.
W czasie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, pan Jerzy Witkowski, który podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za ich całoroczną pracę oraz wręczył Nagrody Dyrektora.
Nad realizacją uroczystości czuwały panie: Karolina Tobera, Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.
DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA


ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 września 2012r. powitaliśmy nowy rok szkolny. W uroczystości wziął udział Przewodniczący Rady Gminy Piekoszów - pan Jan Ciszek, który zawsze wypowiada się "ciepło" na temat szkoły. Rozpoczęcie w tym roku to szczególne wydarzenie, ponieważ szkoła przekształciła się w placówkę z oddziałami integracyjnymi, przyjmując nazwę Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Micigoździe. Obecnie są 3 oddziały integracyjne: w klasie "0", w klasie I oraz w klasie IV. Od jutra rozpoczynamy pracę. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

ROK SZKOLNY 2011/2012

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2011/2012 pożegnaliśmy szóstoklasistów - rocznik 1999. Pod kierunkiem wychowawczyni mgr Joanny Kotowskiej przygotowali piękne przedstawienie. Podczas urczystości odbyło się też ślubowanie absolwentów, przekazanie flagi młodszym uczniom, pożegnanie szóstoklasistów przez klasę V. Tradydyjnie dyrektor szkoły mgr Jerzy Witkowski wręczył uczniom nagrody za najlepsze wyniki w nauce, listy gratulacyjne dla rodziców dzieci nagrodzonych oraz podziękowania dla rodziców za pracę społeczną na rzecz szkoły.

rozpoczęcie uroczystości...

przekazanie flagi klasie piątej

pożegnie szóstoklasistów przez klasę V

wręczenie upominków dla klasy VI

wręczenie nagród dla najlepszych uczniów

I DZIEŃ WIOSNY

21-go marca br. jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Spędziliśmy go na sali gimnastycznej i korytarzu.Odbyły się min. rozgrywki sportowe, konkursy. Na zakończenie pan dyrektor wręczył klasom pamiątkowe dyplomy.
ZABAWA KARNAWAŁOWA

10 lutego 2012r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci zostaly podzielone na dwie grupy: punkt przedszkolny, zerówka i klasy I-III, a druga grupa to klasy
IV-VI. Wspólnej zabawie towarzyszył zespół muzyczny BRATERS. Wszyscy wspaniale się bawili. Dla uczniów został przygotowany poczęstunek zorganizowany przez pana dyrektora.
AKADEMIA "FERIE ZIMOWE BEZPIECZNE I ZDROWE"

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: mgr Karoliny Ząbek i mgr Karoliny Matuszewskiej przygotowali apel pod hasłem: "Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe". Uczniowie przypomnieli wszystkim zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, zwrócili także uwagę na zagrożenia czyhające na dzieci zimą i nie tylko. Zachęcano również do dbania o zdrowie. Oprócz krótkich scenek i tematycznych wierszy, dzieci odśpiewały znane i lubiane piosenki o zimie.


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Przedstawienie jasełkowe jest w naszej szkole tradycją. W tym roku odbyło się 22 grudnia. Przygotowane zostało przez p. Edytę Piętę wraz z uczniami IV i V klasy. Wykonawcy wspaniale wczuli się w powierzone im role i i jak co roku wzruszająco wprowadzili wszystkich w nastrój Świąt. W uroczystości uczestniczył nasz gość - ksiądz proboszcz kościoła w Piekoszowie.
SPOTKANIE Z PISARZEM

6.12. 2012 - Spotkanie z pisarzem DARIUSZEM REKOSZEM zorganizowała biblioteka publiczna w Piekoszowie. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o tym, jak powstają książki. Podczas spotkania można było kupić książkę pisarza z imiennym wpisem.


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

24 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas IV-VI, którzy bawili się pod opieką wychowawców. Tego wyjątkowego dnia nie zabrakło tańców oraz wróżb andrzejkowych, dzięki którym uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czegoś na temat swojej przyszłości. Spośród uczniów wybrano tych, którzy bawili się najładniej mianując ich tym samym Królem i Królową Balu. Humor i chęci do zabawy dopisywały wszystkim a najwytrwalsi nie chcieli zejść z parkietu. Zabawa była bardzo udana i wszyscy już czekamy na następną taką imprezę – a ta już za rok.
AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

18 listopada odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona Konwencji Praw Dziecka, uchwalonej przez ONZ w 1989 r. a w Polsce obowiązującej od 1991r.. Uczniowie z klasy IV i V pod opieką nauczycieli: p. Karoliny Ząbek i p. Karoliny Matuszewskiej przygotowali widowisko artystyczne, w którym przypomnieli podstawowe prawa socjalne, prawa i wolności osobiste dziecka, prawa kulturalne oraz prawa polityczne gwarantowane przez ten dokument. Oprócz prezentacji pięknej poezji, dzieci brawurowo zaśpiewały dwie piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. "Wszystkie dzieci nasze są" oraz "Dłonie". Na zakończenie uczniowie przypomnieli swoim kolegom, iż oprócz praw mają także obowiązki.AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polaków w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w celu uczczenia tego ważnego dla naszego narodu wydarzenia. Uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i grona pedagogicznego krótką lekcję historii, aby przybliżyć wszystkim tak istotne dla Polski dzieje. Starali się poprzez recytacje utworów patriotycznych wzruszyć serca i przypomnieć fakt, że gdyby nie działania Polaków - patriotów nie byłoby dziś tej uroczystości. Pięknie zaśpiewane piosenki nadały całemu przedstawieniu niebywały klimat.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
ŚLUBOWANIE KLASY I

UROCZYSTE PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 uczestniczył radny Gminy Piekoszów - pan Jan Ciszek. Dyrektor szkoły - mgr Jerzy Witkowski przywitał wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli i życzył wszystkim wielu sukcesów w bieżącym roku szkolnym. Zebrani zostali poinformowani o realizacji w naszej szkole dwuletniego projektu unijnego "Wielkim krokiem do Europy". Nasz gość - pan Jan Ciszek zabrał głos, gratulując ogromnego osiągnięcia, jakim jest pozyskanie olbrzymich środków z EFS na potrzeby uczniów i szkoły. Przedstawił także plany inwestycyjne związane z naszą szkołą.

Również wybuch II wojny światowej uczczono w naszej szkole uroczyście. Wszyscy odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, a następnie odbyła się prezentacja multimedialna, podsumowująca wydarzenia tamtego okresu. Prezentacji tej towarzyszył akompaniament utworów z lat okupacji. Uczniowie starają się wspominać losy poległych Polaków i oddawać im cześć nie tylko tego dnia, ale także w trakcie roku szkolnego, czytając prozę i poezję z tamtych lat.

przemówienie Pana Dyrektora

przemówienie Pana Jana Ciszka


ROK SZKOLNY 2010/2011

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011


Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2010/2011 pożegnaliśmy kolejnych absolwentów. Szóstoklasiści pod kierunkiem wychowawcy - p. mgr Pawła Wodeckiego zaprezentowali piękne przedstawienie recytując wiersze i piosenki. Tradycyjnie odbyło się ślubowanie oraz przejęcie pocztu flagowego przez uczniów klasy V. Piątoklasiści wzruszająco pożegnali swoich kolegów i koleżanki, wręczyli im pamiątkowe słoniki na szczęście i przejeli honory najstarszych już uczniów w szkole. Na zakończenie pan dyrektor - mgr Jerzy Witkowski wygłosił swoje przemówienie oraz wręczył nagrody najlepszym uczniom szkoły oraz dyplomy za zasługi. Szóstoklasiści podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły wręczając piękne kwiaty.


Przejęcie pocztu flagowego przez uczniów klasy V

Ślubowanie


Ostatni występ szóstoklasistów

Piątoklasiści żegnają swoich starszych kolegów

Podziękowanie panu dyrektorowi

...i wszystkim nauczycielom

DZIEŃ MATKI


To jedno z piękniejszych świąt, jakie obchodzone jest w naszej szkole w ciągu roku. "Wśród najpiękniej kwitnących majowych kwiatów z miłością wypowiadamy to cudowne słowo: mama" - mówią uczniowie. Uczniowie klas O- III słowami wierszy i piosenek oddali miłość i szacunek dla mam. Występy dzieci bardzo się wszystkim podobały. Na zakończenie dzieci złożyły mamom życzenia i wręczyły wykonane w szkole upominki.
Dalsza część uroczystości upłynęła na spotkaniu przy kawie i herbacie oraz wspaniałych wypiekach przygotowanych przez mamy uczniów.


APEL Z OKAZJI DNI EUROPY


18.05.2011r. odbył się apel z okazji Dni Europy w wykonaniu uczniów klasy IV i V. Po odśpiewaniu hymnu Unii Europejskiej, dzieci wystawiły humorystyczną inscenizację pt.: "Savoir vivre w krajach Unii Europejskiej",wzorowaną na programie telewizyjnym "Europa da się lubić" poświęconą zwyczajom z witaniem się, jedzeniem, i dobrym zachowaniem się w towarzystwie. Oprawę muzyczną stanowiły tańce w wykonaniu uczniów i muzyka charakterystyczna dla wybranych krajów Europy. Dekorację stanowiły flagi krajów U.E. Akademię przygotowała p.mgr Dorota Necel.
AKADEMIA Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA


Z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w celu uczczenia tego ważnego dla naszego narodu wydarzenia. Uczniowie przypomnieli zebranym, jak ważnym dokumentem była owa ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego samego dnia. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Micigożdzie zawsze starają się pamiętać o tym podniosłym wydarzeniu i przypominać o nim swoim kolegom.AKADEMIA Z OKAZJI DNIA ZIEMI


29 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji dnia ziemi. Brali w nim udział uczniowie z klas IV - VI. Było to przedstawienie bardzo ciekawe. Jeden z uczniów zagrał lekarza, który wyleczył Ziemię. Morał z tego przedstawienia wynikł taki, abyśmy dbali o Ziemię, bo to nasza palneta.


WALENTYNKI 2011


W dniu 14 lutego 2011 roku z okazji święta zakochanych odbyła się krótka uroczystość dla uczczenia owego święta. Podczas tej akademii uczniowie koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie poświęcone tematyce miłości, a także zaprezentowali parodie wokalno-muzyczne znanych polskich kabaretów, których są ogromnymi fanami.ZABAWA KARNAWAŁOWA 2011


Królewną balu klas młodszych została Aleksandra z klasy I

Wszystkie dzieci były zadowolone z zabawy choinkowej


Dziewczynki czuły się jak królewny

Dzieciom w zabawie towarzyszyli ich nauczyciele

Pierwszy wspólny taniec królewny i królewicza balu

Królem balu został... Dominik Dudzic!

Wszyscy się "przednio" bawili


Zaś królewną...Angelika Bazak


Każdy ubrał się na swój sposób

FERIE ZIMOWE BEZPIECZNE I ZDROWE


DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Pan dyrektor składa życzenia wszystkim przybyłym babdziom i dziadkom
oraz dziękuje wychowawczyniom za piękne przygotowanie uroczystości

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2010


22 XII uczniowie klas V, IV, III i I pod kierunkiem p.Edyty Pięty przedstawili jasełka bożonarodzeniowe.
Na tę tradycyjną uroczystość zaproszeni byli nauczyciele, rodzice, uczniowie, a także goście specjalni - ksiądz proboszcz Zygmunt Kwieciński i radny Gminy Piekoszów Jan Ciszek.
Przedstawienie wg. scenariusza Wandy Chotomskiej wywołało na widzach miłe i radosne wrażenia, a sami aktorzy mieli okazję uczestniczenia w tradycji i zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Zaproszeni goście wspólnie z panem dyrektorem

wręczają uczniom nagrody za udział w konkursach

KONCERT KOLĘD


W koncercie kolęd 22 XII 2010r. wzięli udział uczniowie klas I, III, IV, V, VI. Dzieci zaprezentowały 18 kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w języku polskim i angielskim. Śpiewały solo, w duetach, tercetach i chórkach.
Wszystko odbywało się w pięknej scenerii pustyni i świątecznej szopki. Koncert zorganizowała p. Dorota Necel.


ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


Po długich latach niewoli i walk wyzwoleńczych Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918r. W bieżącym roku szkolnym obchodzimy 92 rocznicę tego doniosłego wydarzenia.
Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klas VI i V. Zawierał treści dotyczące ludzkiego i narodowego dramatu, lecz także nadziei na lepsze jutro w wolnej Polsce. Nad całością programu czuwały p. W. Woś, p. M. Lajs i p. K. Wójcik. Można było posłuchać poezji i muzyki w wykonaniu naszych uczniów. Uroczystość podsumował p. Dyrektor Jerzy Witkowski, który podziękował uczniom i opiekunom.


KONWENCJA PRAW DZIECKA


19 listopada 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia poświęcona historycznemu dokumentowi, jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka.
Po wnikliwej analizie praw i warunków życia w różnych krajach, Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło 20 listopada 1989 roku Konwencję o Prawach Dziecka.
W myśl tego dokumentu "dziecko to każda istota ludzka poniżej 18 roku życia".
Uczniowie przedstawili najważniejsze prawa, śpiewali piosenki na temat dzieci. Przedstawienie miało charakter pouczający, a zarazem humorystyczny. Podczas apelu każde dziecko otrzymało serduszko jako symbol że "wszystkie dzieci nasze są".


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Z okazji Dnia Nauczyciela 13 X 2010r. uczniowie z klasy IV przedstawili scenkę w klasie - humorystyczną lekcję wieloprzedmiotową oraz zaprezentowali najpopularniejsze typy uczniów - kujona, nieuka, Miss klasową.

Usłyszeliśmy wiersze dla nauczycieli np.:"Róża dla pani" oraz znane piosenki w nowych aranżacjach i z tekstami z życia szkolnego.
Inscenizacji przyświecała myśl J. Kochanowskiego: "Ten najmilszy nauczyciel bywa, który jako naucza, tak sam wykonywa" i upiększała dekoracja kwiatów przestrzennych w 5 kolorach.
Akademię przygotowały panie: Dorota Necel i Katarzyna Wójcik.

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW


26 X 2010r. odbyła się w naszej szkole uroczystość przyjęcia uczniów klasy I w poczet czytelników szkolnej biblioteki.
Dekorację sali stanowiły ilustracje z baśni "O krasnoludkach i sierotce Marysi" oraz portret Marii Konopnickiej w związku z 100 rocznicą jej śmierci.
Po powitaniu przez bibliotekarkę uczniowie klasy V i VI przedstawili inscenizację "Kłótnia wróżek". Pierwszoklasiści brali czynny udział w uroczystości poprzez odgadywanie bajkowych zagadek. Następnie dyrektor szkoły pasował na czytelnika każdego ucznia.

Na zakończenie uroczystości uczniowie ślubowali, że będą czytać i szanować książki.Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń.

Od czasu pasowania uczniowie kl. I chętnie korzystają z zasobów biblioteki szkolnej. Oby ten zapał im nie minął!

ŚLUBOWANIE KLASY I


20 X w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów pierwszej klasy.
Na uroczystość przybyli rodzice pierwszaków, Wójt Gminy Piekoszów - pan Tadeusz Dąbrowa, Ksiądz Proboszcz, a także radny pan Jan Ciszek.

Uczniowie dokładnie nauczyli się swoich ról, które przygotowała im wychowawczyni pani Iwona Zarzycka. Następnie odbyło się uroczyste przyrzeczenie i pasowanie na ucznia. Przedstawiciele innych klas podarowali pierwszakom symboliczne upominki. Potem rozeszli się do klas, a cała pierwsza klasa świętowała dalej...

pierwszaki składają przyrzeczenie

w obecności zgromadzonych gości
pasowanie na ucznia

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2010


Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli pod opieką swoich wychowawców w akcji sprzątania świata organizowanej przez p. Ewę Chlebny.
Jak zawsze, wszyscy uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem sprzątali teren szkoły i pobliskie lasy.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011


Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w naszej szkole o godz. 10:15 po mszy świętej, w której uczestniczyli uczniowie w Kościele w Piekoszowie.
Dyrektor szkoły - Jerzy Witkowski przywitał wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszaków oraz goszczących na uroczystości rodziców. Dyrektor Wspomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej, po czym uczczono pamięć poległych minutą ciszy.

Rozpoczęcie bieżącego roku szkolnego było szczególne ze względu na fakt, że uczniowie oraz ich rodzice dowiedzieli się o projekcie unijnym, który będzie realizowany dla uczniów naszej szkoły. Projekt uzyskał bardzo wysoką pozycję na liście konkursowej i został wytypowany do sfinansowania na kwotę ponad 315 tys. zl. Założenia projektu przybliżyła uczniom oraz obecnym rodzicom p. Ewa Chlebny.

przemówienie pana dyrektora


ROK SZKOLNY 2009/2010

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010


25.06.2010 r. to dla uczniów bardzo ważna data - zakończenie roku szkolnego - ostatni przed wakacjami dzień pracy szkoły i dzień zbierania całorocznych plonów.
Jedni kończą pewien etap edukacyjny i przechodzą do wyższej klasy, inni rozstają się ze swoją szkołą, rozpoczynając kolejny etap edukacji w gimnazjum.
W bieżącym roku mury Szkoły Podstawowej w Micigoździe opuściło 14 uczniów. To oni byli bohaterami tego dnia. Jako najstarsza klasa, która żegna się z pracownikami szkoły, koleżankami i kolegami, zapoczątkowali uroczystość pięknie przygotowanym i wykonanym programem artystycznym pod kierunkiem wychowawczyni pani mgr Doroty Święckiej. Przekazali także obowiązki swym młodszym koleżankom i kolegom.

Doceniając osiągnięcia i postawę uczniów, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki nauczania, a wiedzą i postawą mogą innym służyć przykładem, dyrektor Jerzy Witkowski publicznie wręczył nagrody oraz pogratulował uczniom i ich rodzicom.

tegoroczni absolwenci...

podczas ślubowania

uroczyste przekazanie flagi

wręczenie nagród

FESTIWAL KULTURALNY
pod hasłem:
"Baw się razem z nami i walcz z nałogami"


W 2010 roku przypadła dziesiąta rocznica Festiwalu Teatralnego organizowanego corocznie przez naszą szkołę we wspólpracy z GOK w Piekoszowie. Tym razem impereza pod nazwą X FESTIWAL KULTURALNY odbyła się na terenie naszej szkoły i połączona została z FESTYNEM RODZINNYM pod hasłem "Baw się razem z nami i walcz z nałogami".

Uroczyste otwarcie imprezy przez organizatorów:
panią Dorotę Święcką i pana dyrektora Jerzego Witkowskiego

Imprezie towarzyszył przewodniczący Rady Gminy -
pan Jan Ciszek


Swoją obecnością zaszczycił również Wójt Gminy Piekoszów
- pan Tadeusz Dąbrowa


Więcej w zakładce FESTIWAL TEATRALNY

PODSUMOWANIE II ETAPU PROJEKTU
"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"


W okresie od 01.12.2009r. do 20.06.2010r. w klasie pierwszej realizowano Projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" współfinansowany ze środków UE i EFS.
W ciągu tego okresu pani Iwona Zajkowska przeprowadziła "Wywiadówkę inaczej" oraz 50 godzin zajęć pozalekcyjnych pod tytułem "Pierwszaki ruszają w świat z walizką pełna pomysłów"
Głównym celem Projektu było wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego dzieci rozpoczynających naukę szkolną odbywało się poprzez kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Wykorzystanie w praktyce tej teorii zapewniło uczniom doświadczenia edukacyjne i społeczne na miarę ich zainteresowań, uzdolnień, możliwości i potrzeb. Umożliwiło działania we wszystkich dziedzinach aktywności prowadzących do rozwijania kompetencji kluczowych, a szczególnie: językowej (język ojczysty i obcy), matematyczno-przyrodniczej, artystycznej i ruchowej, komunikacyjno-informacyjnej oraz społecznej (intrapersonalnej i interpersonalnej). 08.06.2010r. w naszej szkole odbył się pokaz efektów pracy uczniów zatytułowany "Reportaż z podróży pierwszaków". W pokazie uczestniczyło 8 rodziców, Pan Dyrektor Jerzy Witkowski, 8 zaproszonych gości i 50 uczniów w tym przedszkolaki i dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas II i III. Na zakończenie uczniom klasy I wręczono na własność Palcynki - myszki maskotki Projektu.
Obejrzyj prezentację

DZIEŃ DZIECKA
SZKOLNY DZIEŃ SPORTU


Dzień dziecka w tym roku szkolnym rozpoczął się przedstawieniem po angielsku przygotowanym przez klasę V pod kierunkiem p. Doroty Necel.
Następnie na boisku szkolnym odbyły się rozgrywki klas IV-VI: tor przeszkód, Turniej PIłki Nożnej Chłopców, Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt oraz Trójbój Lekkoatletyczny.

DZIEŃ MATKI


Dzień Matki to jedno z piękniejszych świąt, jakie obchodzimy w ciągu roku. W wiosennej aurze, wśród najpiękniej kwitnących majowych kwiatów z miłością wypowiadamy to cudowne słowo : MATKA. Jak co roku święto Mamy obchodzone jest w naszej szkole bardzo uroczyście. Dzieci z klas 0-III pod kierunkiem swoich pań zaprezentowały przepiękne przedstawienie. Na zakończenie dzieci wręczyły mamom wykonane w szkole upominki. Dalsza część upłynęła na spotkaniu przy kawie i herbatce oraz wspaniałych wypiekach przygotowanych przez ...niezawodne mamy.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Maj - rocznica pięknych serc,
"Maj - rocznica wielkich myśli.
Tym, co dawno przeminęli,
Hołd składają ci, co przyszli..."


Dnia 4 maja br. obchodziliśmy w naszej szkole 219. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kontynuując tradycję wpisaną i głęboko zakorzenioną w naszej historii narodowej. Uroczystym apelem przygotowanym pod kierunkiem p. Katarzyny Wójcik oraz p. Iwony Zajkowskiej podziękowaliśmy naszym przodkom za podjęty przed laty wysiłek naprawy Rzeczpospolitej i uczynienia z naszej Ojczyzny państwa nowoczesnego.

DZIEŃ ZIEMI


Z okaji Dnia Ziemi odbyły się w naszej konkursy ekologiczne dla wszystkich klas. Uczniowie zaprezentowali również bardzo ciekawe przedstawienie, który przygotowali pod kierunkiem p. Ewy Chlebny. .
.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW


To ich pierwszy ważny egzamin...
8.04.2010 w naszej szkole podobnie jak we wszystkich szkołach podstawowych w całej Polsce, punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczął się sprawdzian weryfikujący wiedzę uczniów klas szóstych.
Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

szóstoklasiści tuż przed...

swoim pierwszym...

egzaminem


POWITANIE WIOSNY


W tym roku, z okazji obchodów I Dnia Wiosny, został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski "MINI PLAYBACK SHOW".
Impreza odbyła się 19 marca 2010r. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wystąpiły zespoły, soliści oraz solistki.
Na koniec zwycięzcom zostały wręczone nagrody oraz wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Obejrzyj galerię zdjęć


WALENTYNKI


Walentynki w tym roku na długo pozostaną w pamięci wszystkich....
Z tej okazji grupa teatralna, pod kierunkiem p. Doroty Święckiej, przygotowała spektakl kabaretowy pt.:"Randka w ciemno". Wszyscy doskonale się bawili oglądając przedstawienie. Na zakończenie zostały wręczone nauczycielom i uczniom "Walentynki", które przez kilka dni wrzucane były do specjalnie przygotowanej skrzynki.


ZABAWA KARNAWAŁOWA


Zabawa choinkowa, która odbyła się w naszej szkole 15 stycznia 2010r. była jak zawsze udana. Pięknie udekorowana sala rozbrzmiewała muzyką orkiestry. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Odbyło sie wiele konkursów z nagrodami zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Wybrano również króla i królową balu.

JASEŁKA 2009


Dnia 22 grudnia 2009r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jasełkach przygotowanych przez klasę IV oraz III pod kierunkiem pani katechetki Edyty Pięty.
Podczas spotkania przedstawili również swój występ uczestnicy koła teartalnego, którzy zaprezentowali się dzień wcześniej dla rodziców.
Po zakończonej uroczystości wręczono nagrody uczestnikom konkursu na ozdoby świąteczne, organizowanego przez Samorząd Uczniowski oraz konkursu na kartkę bożonarodzeniową, organizowanego przez Świetlicę Szkolną.


JASEŁKA PO ANGIELSKU


22 grudnia odbyło się w naszej szkole kameralne przedstawienie "Christmas Play" - Jasełka w języku angielskim w ramach klasowego spotkania wigilijnego dzieci i rodziców klasy III. Występ przygotowali wszyscy uczniowie klasy III pod opieką pani Doroty Necel.


JASEŁKA 2009 SZKOLNEGO KOŁA TEATRALNEGO ANTRAKT


Kolejny raz Szkolne Koło Teatralne ANTRAKT pod kierunkiem pani Doroty Święckiej przygotowało "Wigilijne spotkanie teatralne". Spektakl, skierowany do rodziców, był okazją do przedświątecznego spotkania.
Uzdolnione artystycznie dzieci z klas IV - VI zaprezentowały współczesną wersję Jasełek - "Gdy Bóg podróżuje koleją", w której poruszono problemy dzisiejszych czasów, tj. wieczny pośpiech, skołonność do narzekania.
Tradycyjnie, jak co roku mali artyści próbowali choć na chwilę "zatrzymać czas", aby skłonić do zadumy nad istotą świąt Bożego Narodzenia.


ZAKOŃCZENIE I ETAPU PROJEKTU WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ
"PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY"


Klasa II od kwietnia b.r. brała udział w Projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".

Pierwszy etap tego Projektu zakończył się pokazem umiejętności uczniów. Klasa II pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Gibalskiej, przygotowała przedstawienie pt. "Baśń o Smoku Wawelskim", na które zaprosiła rodziców oraz swoje koleżanki i kolegów z młodszych klas.
Wszyscy świetnie się bawili!


Wycieczka do Fabryki Ozdób Szklanych ,,Decora''


04.12.09r. uczniowie SP w Micigoździe wybrali się na "mikołajkową" wycieczkę do Fabryki Ozdób Szklanych ,,Decora'' w Miechowie.
Po przyjeździe około godziny 11.30, uczestników powitała pani przewodniczka i opowiedziała o zakładzie, a gdy wszyscy się przebrali, pokazała kilka egzemplarzy różnych bombek, z różnych etapów produkcji. Następnie uczniowie przeszli do pomieszczenia, gdzie za pomocą dużych palników gazowych, nadaje się gorącemu szkłu kształt, wkładając je do stalowych forem i wdmuchując w nie powietrze. Panował tam ogromny hałas. W kolejnej sali ozdoby były posrebrzane. Pani przewodniczka wyjaśniała kolejne czynności wykonywane przez pracownika. Potem uczestnicy przeszli przez kilka pomieszczeń, w których odbywała się bardzo żmudna praca. Panie dekoratorki malowały bombki farbami, które wydawały nieprzyjemny zapach. Musiało to być zrobione tak, aby każdy kształt i odcień koloru odwzorować dokładnie, każda pomyłka to konieczność rozpoczęcia pracy od początku. Ostatnim etapem było pakowanie. Uczniowie przeszli do pakowni, gdzie leżało mnóstwo ozdób, którym dorabiano zawieszki i pakowano je w pudła. Aby zapobiec uszkodzeniom bombek, pudełka wypełniano ściankami papieru.

Po obejrzeniu procesu produkcji uczestnicy zobaczyli jeszcze małą salkę z gotowymi wyrobami. Potem wszyscy weszli do pomieszczenia, gdzie każdy mógł pokolorować swoją bombkę. Można było wybrać kilka kształtów: tradycyjną okrągłą lub w kształcie głowy Mikołaja, czy Mikołaja na saniach. Na stołach ustawione były miski z brokatem, farby i pędzle. Gdy praca została zakończona, zebrano ozdoby i oddano do pakowni. Na końcu uczestnicy udali się do sklepu firmowego. Po zakończeniu zakupów uczniowie opuścili fabrykę, a ich pokolorowane ,,arcydzieła'' zabrano do autokaru.
Wycieczka ta pokazała jak wielki trud zadaje sobie mnóstwo osób, aby wykonać delikatne, szklane ozdoby świąteczne, które tak łatwo można zniszczyć.


"SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA"


20 listopada 2009 roku minęło dwadzieścia lat od uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to najważniejszy i najbardziej uniwersalny dokument mówiący o prawach dziecka.
Nasza Szkoła wzięła udział w Projekcie UNICEF "Szkoła z prawami dziecka".
Tego dnia odbyła się uroczysta Akademia na której uczniowie przedstawili najważniejsze prawa. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, które przeplatane było piosenkami na temat dzieci. Ponadto uczniowie przygotowali wystawę prac plastycznych na temat Praw Dziecka. Punktem kulminacyjnym był happening "balony do nieba". Dzieci trzymały w rękach balony na których zapisały prawa, jakie uznały za najistotniejsze dla siebie.
O godzinie 12:00 kolorowe balony zostały wypuszczone w powietrze. Kolorowe niebo symbolizowało prawa i wartości, które zawsze powinny być przestrzegane. Zabawy było co niemiara.
Na zakończenie każde dziecko obdarowane zostało balonem.


"BEZPIECZNA SZKOŁA"


W trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych Pedagog szkolny Teresa Jakubowska zorganizowała w dniu 13.11.2009r. spotkanie dla klasy "O" i I z policjantem aspirantem Tomaszem Królakiem z Komendy Miejskiej w Kielcach.
Prelekcja polegała między innymi na pokazie: jak zachowywać się na drodze, na przejściach dla pieszych. Przedstawiono znaki drogowe. Dzieci brały udział w konkursach i wspaniałej zabawie dotyczącej bezpieczeństwa. Na zakończenie wręczono wszystkim wychowankom odblaski.


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM WOJSKA POLSKIEGO


W związku z obchodami Święta Niepodległości, pani Pedagog szkolny Teresa Jakubowska, zaprosiła do naszej szkoły mjr Roberta Pierzchałę z Centralnej Grupy Wsparcia Cywilno- Wojskowej CIMIC -Elitarnej jednostki wojskowej w Kielcach.
Major R. Pierzchała przeprowadził prelekcję na temat misji Polskich Kontyngentów Wojskowych w Afganistanie, Iranie, Iraku, Czadzie, Kosowie. Opowiadał jaką żołnierze CIMIC wypełniają bardzo ważną rolę, jak trudno jest zrozumieć zwykłych ludzi w tamtych krajach. Do tych ludzi trzeba wejść, porozmawiać, poznać problemy. CIMIC poznaje te problemy, ocenia sytuację, przedstawia dowódcy kontyngentu i proponuje rozwiązania - co zrobić, żeby tym ludziom żyło się lepiej, żeby im pomagać. Przedstawił iż Polscy żołnierze podczas misji zajmują się między innymi dostarczaniem pomocy humanitarnej, patrolowaniem miejsc zagrożonych zamieszkami, a także monitorowaniem polskiej strefy stabilizacyjnej. Wychowankowie z zaciekawieniem słuchali. Tym bardziej, że prelekcję przedstawiono w formie multimedialnej. Dzieci obejrzały slajdy z misji, co realistycznie przybliżyło im życie swoich rówieśników w miejscach gdzie toczy się wojna. Major R. Pierzchała przybliżył uczniom pracę w wojsku. Spotkanie było tak interesujące, że po zakończeniu było wiele pytań skierowanych do gościa.

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


Dnia 10.11.2009 odbyła się uroczysta akademia dla uczczenia 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie z koła teatralnego Antrakt pod kierunkiem pani Doroty Święckiej, przygotowali pantomimę "Rozbiory". Zaprezentowano spektakl poetycki "Gdy wolności nadszedł czas". Spektakl ten miał za zadanie przybliżyć uczniom naszej szkoły, jaka jest ranga i znaczenie państwowego święta, jakim jest 11 listopada.


PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW


Dnia 23.10.2009 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki. Po powitaniu przez bibliotekarkę panią Joannę Kotowską i krótkiej rozmowie na temat książek, starsi koledzy przedstawili inscenizację prezentując zalety i prośby książek.
Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika i rycerza książki. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować każdą książkę. Wszyscy uczniowie I klasy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki wykonane przez starszych kolegów.
Pani bibliotekarka wręczyła również pasowanym list do rodziców list propagujący głośne czytanie, a pan Dyrektor zachęcał wszystkich do czytania. Było to pierwsze spotkanie najmłodszych czytelników z biblioteką.
Pani Joanna Kotowska ma nadzieje, że uczniowie ci chętnie będą przychodzić do biblioteki szkolnej, brać udział w kolejnych uroczystościach i konkursach.


UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY I


Dzień 19 października 2009r. był dla pierwszaków naszej szkoły szczególny. Uroczyście ślubowali i zostali pasowani przez pana Dyrektora na uczniów.
Z tej okazji zaprezentowali piękny program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Zajkowskiej. Występ był oklaskiwany przez starszych uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości Pana Wójta Tadeusza Dąbrowę i Pana Radnego Jana Ciszka.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


W dniu 13 października 2009 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VI oraz IV pod opieką opiekuna SU pani Agnieszki Pękalskiej. Były recytowane wiersze, śpiewane piosenki oraz przedstawione humorystyczne inscenizacje. W drugiej części uroczystości odbyła się gala wręczania "orderów" samodzielnie wykonanych przez uczniów dla nauczycieli .

Spotkanie było okazją do podziękowania nauczycielom za ich trudną pracę oraz wręczenia nagród Dyrektora Szkoły dla wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników administracji.


Wszyscy nauczyciele otrzymali

pamiątkowe ordery


Pan Dyrektor dziękuje nauczycielom za ich pracę


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010


Dnia 1 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Inauguracja roku szkolnego miała szczególnie uroczysty charakter w związku z przypadającą na dzień 1 września 2009 roku - 70 rocznicą wybuchu II wojny światowej. W związku z upamiętnieniem tego wydarzenia, przedstawiciele klasy VI pod opeką pani Doroty Święckiej, przedstwili program artystyczny przybliżający niektóre wydarzenia z okresu wojny. Przedstawienie zakończyło się uczczeniem symboliczną minutą ciszy wszystkich bohaterów, którzy oddali życie za Polskę.
Dyrektor Jerzy Witkowski przywitał wszystkich uczniów szkoły, a w szczególności pierszoklasistów. Całej społeczności uczniowskiej oraz pracownikom szkoły życzył sukcesów w nowym roku szkolnym.


ROK SZKOLNY 2008/2009


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009


"Za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce - dziękujemy" - 19 czerwca 2009r., kierując się tym cytatem, uczniowie klasy szóstej żegnali naszą szkołę. Podczas uroczystości uczniowie dziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Pod kierunkiem wychowawczyni - pani Joanny Kotowskiej, przygotowali i przedstawili program artystyczny. Na uroczystości goszczono Przewodniczącego Rady Gminy - pana Jana Ciszka, który wręczył wszystkim szóstolkasistom "Dyplomy Absolwenta", a najlepszym świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy za aktywny udział w życiu szkoły. Pozostali wyróżniający się uczniowie również na forum szkoły otrzymali nagrody, a rodzicom najlepszych, pan dyrektor wręczył "Listy gratulacyjne".
Pisemne podziękowania otrzymali także rodzice, którzy czynnie angażowali się do prac związanych z funkcjonowaniem szkoły.
Odbyło się również uroczyste przekazanie flagi uczniom klasy V, którzy pożegnali swoich starszych kolegów wzruszającym przemówieniem, wierszami, piosenką oraz upominkami.
Pan dyrektor Jerzy Witkowski podziękował gronu pedagogicznemu, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za całoroczną owocną współpracę. Wszystkim życzył bezpiecznych, radosnych i udanych wakacji.
Nauczyciele, oprócz kwiatów, otrzymali opracowaną przez uczniów klasy VI gazetkę "Absolwenci - rocznik 2009".
Autorki Programu Profilaktycznego wręczyły wszystkim uczniom przygotowane przez siebie broszurki dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji.


DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca uczniowie klas IV - VI spędzali swoje święto pod opieką nauczycieli w Muzeum Zabawek w Kielcach. Tego dnia wstęp do muzeum był bezpłatny dla wszystkich dzieci. Na dziedzińcu zaplanowano atrakcje po hasem "W Muzeum podwórko na teatr pod chmurką". Wysąpiły dziecięce zespoły teatralne ze szkół podstawowych w Micigoździe, Brynicy i Jaworzni oraz grupa teatralna "Razem" przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Piekoszowie - laureaci IX Szkolnego Festiwalu Teatralnego, organizowanego przez naszą szkołę. Grupa teatralna "Antrakt" z naszej szkoły pod kierunkiem pani Doroty Święckiej, przedstawiła współczesną opowieść po tytułem "Czary wróżki Gburki".
O godz. 12 na dziedzińcu dzieci miały okazję obejrzeć teatralną "Opowieść o Robinsonie Crusoe" w wykonaniu krakowskich aktorów: Jerzego Hojdy, Henryka Wiciarza i Tomasza Bielasa.
Przerwy między spektaklami wypełnił miniturniej gier dawnych i zapomnianych dostępny dla wszystkich oraz konkursy z nagrodami.
W tym samym czasie dzieci z klas 0-III pod opieką wychowawców przebywały w leśniczówce w Daleszycach, gdzie również miały dużo atrakcji.


UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MATKI

26 maja 2009r. dzieci z Odziału Przedszkolnego oraz klas I-III wraz z wychowawczyniami zaprosiły mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki. Pociechy zadedykowały swoim mamom wierzyki i piosenki traktujące o codziennym trudzie i miłości matki. Dzieci złożyły mamom serdeczne życzenia i wręczyły artystycznie wykonane upominki. Wspólny poczęstunek w klasach była doskonałą okazją, by uczcić to znaczące święto.
Nad przygotowaniem uroczystości pracowały p. Ewa Chlebny, p. Małgorzata Gibalska, p. Iwona Zarzycka, p. Iwona Zajkowska.


DZIEŃ ZIEMI 2009

"Ziemię mamy tylko jedną, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas ..."

Uroczyste obchody DNIA ZIEMI to już tradycja w naszej szkole. Nad przebiegiem całości czuwa p. Ewa Chlebny - opiekun szkolego koła LOP, która wraz uczniami przygotowała program artystyczny. Celem uroczystosci było promowanie postaw ekologicznych wsród uczniów.
Po części artystycznej odbyła się prelekcja pracownika Nadleśnictwa w Daleszycach - p. Aldony Jaworskiej, która poruszyła zagadnienia ochrony roślin i zwierząt występujących na terenie Nadleśnictwa Daleszyce oraz różnych form ochrony przyrody. Przybliżyła również zasady funkcjonowania Leśnych Kompleksów Promocyjnych na przykładzie LKP "Puszcza Świętokrzyska".


WSPÓŁPRACA Z NADLEŚNICTWEM W DALESZYCACH

W ramach działalności SK LOP nawiązaliśmy wsółpracę z Nadleśnictwem w Daleszycach. Odbyły się dwa spotkankia z leśnikiem - p. Aldoną Jaworską. 15 kwietnia 2009r. odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjne, podczas którego uczniowie poznali różne gatunki sadzonek produkowanych w gospodarstwie szkółkarskim w Niwach i mieli możliwość posadzenia ich wokół terenu swojej szkoły.

Kilka zdań na temat etykiety informującej na danym gatunku.

Symboliczne wykopanie dołka pod sadzonkę pierwszego drzewka


SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW PIERWSZYM WAŻNYM EGZAMINEM

2.04.2009 r. uczniowie szóstej klasy w szkołach podstawowych w całej Polsce przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy. Podobnie było i w naszej szkole.
Oto nasi szóstoklasiści tuż przed rozpoczęciem egzaminu. Jeśli chcecie zobaczyć jeszcze raz arkusze sprawdzianu-POBIERZ


POWITANIE WIOSNY

"Już wiosna radosna... Żegnamy zimę, witamy wiosnę"

Podczas obchodów I Dnia Wiosny - 21 marca 2009r. odbyło się wiele atrakcji. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna - p. Agnieszki Pękalskiej przygotował liczne konkursy sprawnościowe, wiedzowe oraz plastyczno - techniczne.
Na zakończenie imprezy każda klasa zaprezentowała kukły-marzanny. Wielkość i wygląd tych kukieł przeszły najśmielsze oczekiwania jury i prowadzących zabawę. Aby odgonić zimę, dzieci symbolicznie wyrzuciły marzanny do śmieci. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w konkursach i świetnie się przy tym bawiły. Za swoje zaangażowanie otrzymali pamiątkowe dyplomy.


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI ZAKŁADU KARNEGO

12 marca 2009r. odbyła się pogadanka dla klas IV-VI przeprowadzona przez przedstawicieli Zakładu Karnego w Pińczowie. Byli to: p. psycholog, kierownik Działu Penitencjarnego i pracownik Działu Ochrony.
Celem spotkania było uwrażliwienie uczniów na wszechobecność w życiu codziennym przejawów przemocy oraz zrozumienie źródeł zachowań agresywych i ich skutków osobistych i społecznych.
Spotkanie zorganizowała pedagog szkolny - p. Teresa Jakubowska.FERIE ZIMOWE - BEZPIECZNE I ZDROWE

Autorki Szkolnego Programu Profilaktyki - mgr Iwona Zajkowska i mgr Joanna Kotowska przygotowały przed feriami imprezę edukacyjną pod hasłem: "Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe". Celem iomprezy było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego korzystania z uroków zimy. Społeczności uczniowskiej pomagał w tym gość specjalny - Koziołek Matołek, który uczestnicząc w przedstawieniu "odwiedził naszą szkołę", by przestrzec dzieci przed niebezpiecznymi zabawami.
Koziołek Matołek rozdał najmłodszym dzieciom specjalnie przygotowane na tę okazję broszurki na temat ferii zimowych.SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W związku z akcją "BEZPIECZNE FERIE" pedagog szkolny - p. Teresa Jakubowska zaprosiła dla klas I-III aspiranta p. Tomasza Królaka z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Dla klas IV-VI zaproszeni zostali przedstawiciele Policji w Piekoszowie - p. Kukulski i p. Kubała.
Przeprowadzone zostały pogadanki na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego w czasie ferii.Odbyło się przy tym wiele konkursów dla dzieci.


BAL KARNAWAŁOWY

"W karnawale same bale..."

.

14 lutego właśnie taki kolorowy, niepowtarzalny bal karnawałowy odbył się w naszej szkole. Uczestniczyły w nim dzieci w dwóch grupach: z klas 0-III oraz IV-VI . Zabawę prowadził dwuosobowy zespół muzyczny.
Dzieci w ferworze radosnej, wspólnej zabawy tworzyły przepiękne, barwne korowody, pląsające wśród mieniących się kolorowych bibułek i baloników, stanowiących wystrój sali balowej tak jak w piosence "w karnawale, w karnawale przystrojone wszystkie sale dookoła przebierańcy, każdy śpiewa każdy tańczy...". Rodzice podziwiali swoje pociechy radośnie skaczące w rytm muzyki, robili pamiątkowe fotografie oraz kibicowali w konkursach.


UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

23 stycznia 2009 roku do szkoły zostali zaproszeni nasi dziadkowie i babcie. Wdzięczne wnuczęta pragnęły godnie uczcić ich święto. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - kl. 0-III zadedykowali gościom niezwykle interesujący program artystyczny. Owacyjnie i z zachwytem zostały przyjęte dziecięce okolicznościowe wiersze i piosenki o babciach i dziadkach. Zakręciła się w oczach łezka wzruszenia, gdy dzieci obdarowały swoich gości samodzielnie wykonanymi upominkami. O słodkości na stole dla zaproszonych gości zatroszczyli się rodzice, a więc pokoleniowej imprezie towarzyszył miły, radosny i trochę refleksyjny nastrój. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zaaranżowały wychowawczynie klas 0-III.


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE. WIGILIE KLASOWE

Jak każe tradycja "w przeddzień" Świąt Bożego Narodzenia - 19 grudnia 2008r. spotkali się w naszej salce gimnastycznej uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice, aby "zasłuchać się" w śpiew kolęd i złożyć hołd Nowonarodzonemu wespół z Józefem, Maryją i Trzema Królami. Jasełkowe przedstawienia ubogacały teksty skłaniające ku refleksji na temat miłości, modlitwy i sensu życia... .Świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę wprowadziły p. Edyta Pięta oraz p. Dorota Święcka, która przygotowała przedstawienie ze szkolną grupą teatralną.
Pani dyrektor zebranym złożył życzenia-słowa pełne ciepła, serdeczności i wiary w sens najwyższych wartości.
Nastrój pełen bożonarodzeniowej radości postaramy się zanieść do naszych rodzin.
Po uroczystych Jasełkach wszystkie klasy rozeszły się do swoich sal, gdzie zorganizowały wraz wychowawczyniami wigilie klasowe.Uczniowie wzajemnie dzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Siedzieli przy odświętnie nakrytych stołach, śpiewając kolędy i spożywając postne potrawy.


MANEWRY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

"Mikołajki fajna sprawa
dla nas wszystkich to zabawa
Ręce w górę, w przód i w bok,
skłon do przodu, przysiad, hop
Głowa, ramiona, /kolana, pięty / 3 razy
Głowa, ramiona, kolana, pięty,
Oczy, uszy, usta, nos."
- ta piosenka na melodię "Siekiera, motyka", z wykonywaniem określonych ruchów, stale towarzyszyła nam podczas szkolnej imrezy mikołajkowej, która odbyła się w naszej szkole 6 grudnia 2008r. Tego dnia uczniowie mieli dużo atrakcji. Zmagali się z różnymi konkurencjami sprawnościowymi, jak np.: wożenie prezentów na dyskorolce na czas, wrzucanie na czas prezentów do worka oraz platyczno - techniczymi: pakowanie prezentów, wykonywanie mikołajków z papieru itp.
Jak co roku, tak i tym razem zawitał do nas MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty.
Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku...


jedna z konkurencji - pakowanie prezentów

"pod okiem" naszych pań wykonujemy mikołajki z papieru

Czekamy na mikołaja

...no i wreszcie przyszedł


ZABAWA ANDRZEJKOWA

Wieczór wróżb andrzejkowych połaczony z tańcami odbył się w naszej szkole 28 listopada 2009r. Imprezę koordynował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna - p. Agnieszki Pękalskiej. Przygotowano nastrojowy wystrój sali do zabawy oraz wróżby, w których wszyscy obecni bardzo chętnie brali udział i świetnie się bawili.


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczysty apel z udziałem całej społeczności szkolnej odbył się w dniu 7.11.2008r. Przygotowany został przez nauczycielkę historii - p. Magdalenę Janicką. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne.
W nastroju zadumy, refleksji i powagi uczestniczyliśmy w tej podniosłej uroczystości.

podczas balu podczas zabawy


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI WOJSKA POLSKIEGO

W związku z ochodami Święta Niepodległości, pedagog szkolny - p. Teresa Jakubowska zoraganizowała spotkanie z przedstawicielami Centralej Grupy Wsparcia Wspópracy Cywilno - Wojskowej w Kielcach.
Kapitan Piotr Lewandowski przeprowadził prelekcję na temat misji w Polskich Kontygentach Wojskowych.
Celem tego spotkania było krzewienie wartości patriotycznych i narodowych wśród wychowanków.


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

"Jakże nie płonąć w podzięce"


13 października 2009r. z okazji Święta Edukacji Narodowej członkowie koła teatralnego pod kierunkiem opiekuna - p. Doroty Święckiej przygotowali okolicznościowy występ artystyczny. Nie zabrakło również serdecznych życzeń od samorządu uczniowskiego.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan dyrektor. Podziękował za przygotowaną uroczystość, wręczył pracownikom Nagrody Dyrektora Szkoły.


UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY I

"Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły... . Ś l u b u j ę!"

10 października 2008r. w Szkole Podstawowej w Micigoździe zapanował uroczysty nastrój. To właśnie wtedy do społeczności szkolnej zostali włączeni uczniowie klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Piekoszów - p. Tadeusz Dąbrowa, Przewodniczący Rady Gminy - p. Jan Ciszek oraz rodzice. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawcy - p. Małgorzaty Gibalskiej przygotowali program artystyczny, w którym wykazali się różnymi umiejętnościami nabytymi już w szkole, a przede wszystkim pokazali ogromny zapał do nauki. Z wielkim wzruszeniem pierwszaki złożyły ślubowanie w obecności pocztu flagowego. Pan dyrektor Jerzy Witkowski dokonał aktu pasowania na ucznia, a wychowawczyni klasy oraz rodzice wręczyli "świeżo upieczonym" uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki. Drobne podarunki, zgodnie z tradycją szkoły, pierwszoklasiści otrzymali również od wszyskich uczniów szkoły z klas II - VI. Podczas imprezy bibliotekarka - p. Magdalena Janicka, przeprowadziła uroczyste przyjęcie pierwszaków w poczet czytelników szkoły, wręczając im pamiątkowe legitymacje czytelnika.
Na koniec części oficjalnej wygłosił przemówienie Pan Wójt, a potem Pan Przewodniczący, którzy też wręczyli uczniom klasy I prezenty.Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w klasie.
Było bardzo przyjemnie i miło, dzieci ten dzień zapamiętają na długo.


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2008

W dniu 23 września 2008r. uczniowie sprzątali teren naszej okolicy. Opiekun koła LOP - p. Ewa Chlebny przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat recyklingu i potrzeby sprzątania najbliższego otoczenia.
Następnie wszystkie klasy udały się na wyznaczone odcinki pracy. Zbierano odpady przy drodze oraz w lesie obok szkoły.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

Dnia 1 września 2008r. tradycyjnie już rozpoczęliśmy nowy rok szkolny mszą w Kościele w Piekoszowie. Po mszy wszyscy uczniowie na dalszą część uroczystości udali się do szkoły.
Pan dyrektor przywitał wszystkich zgromadzonych i życzył w nowym roku szkolnym jak najlepszych wyników.

autor strony: Agnieszka Pękalska