ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZPOWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
AKTUALNOŚCI SZKOLNE


ROK SZKOLNY 2013/2014

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


Podczas zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy kolejnych absolwentów. Gościem uroczystości był Radny Gminy - p. Stanisław Świercz. Szóstoklasiści pod kierunkiem wychowawcy - p. mgr Pawła Wodeckiego zaprezentowali przedstawienie, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Tradycyjnie odbyło się ślubowanie oraz przejęcie pocztu flagowego przez uczniów klasy V. Piątoklasiści pożegnali swoich kolegów i koleżanki, wręczyli im pamiątkowe upominki i przejeli honory najstarszych już uczniów w szkole. Na zakończenie pan dyrektor - mgr Jerzy Witkowski wygłosił swoje przemówienie oraz wręczył nagrody najlepszym uczniom szkoły oraz dyplomy za zasługi.


Przejęcie pocztu flagowego przez uczniów klasy V

Pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy 5

Wręczenie nagród najlepszym uczniom

Podziękowania od Rodziców składane na ręce Pana dyrektora

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W ZESPOLE OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INTEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE

          

12 czerwca 2014 r. w godz. 16.30-18.30 w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe odbył się Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: Szkoła bez barier. Przedsięwzięcie zorganizowali nauczyciele ZOPI w Micigoździe. Do współpracy zostało zaproszone Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" w Piekoszowie i brało udział w imprezie. Patronat nad wydarzeniem sprawowała TVP Kielce. Inicjatorzy spotkania chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na problem niepełnosprawności. Zorganizowany Dzień Godności był szczególną okazją, by zastanowić się, jak postrzegamy niepełnosprawnych, którzy żyją i uczą się wśród nas. Pomysłodawcy Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych chcieliby, aby podejmowane przez nich działania spowodowały, że uczące się w ZOPI w Micigoździe dzieci z niepełnosprawnościami czuły się w pełni zintegrowane ze zdrowymi rówieśnikami.

W czasie spotkania można było zobaczyć m.in.: spektakl pt.: "(z)Godnie o Niepełnosprawnych" w wykonaniu Koła Teatralnego ZOPI w Micigoździe, przyłączyć się do Łańcucha Przyjaźni, wspólnie zaśpiewać piosenkę pt.: Walczyk szczęśliwych dzieci oraz wziąć udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych, na który wszystkie klasy i oddziały przedszkolne z Micigozdu przygotowały piękne transparenty z hasłami dotyczącymi niepełnosprawnych. Oko podczas Marszu cieszyły kolorowe baloniki, a ucho- przeróżne instrumenty muzyczne.

W programie spotkania znalazła się też część sportowo - familijna dla dzieci i ich rodziców pn.: "Przystanki Zabaw", czyli 15 konkurencji dostosowanych do możliwości dzieci niepełnosprawnych m.in. przechodzenie przez tunel, rzut woreczkiem do celu, spacer po kamieniach sensorycznych, malowanie twarzy mamy na balonie, krykiet itp. Każdy z uczestników zabawy na wstępie otrzymał karnet, który po zaliczeniu konkurencji, zapełniał się kolorowymi pieczątkami.

Podczas Dnia Godności można było także obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą ZOPI w Micigoździe i Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" w Piekoszowie, przeczytać artykuły dotyczące kształcenia integracyjnego w wydaniu specjalnym szkolnej gazetki Do dzwonka i podziwiać ekspozycję prac plastycznych wykonanych przez niepełnosprawnych uczniów ZOPI w Micigoździe pt.: Arteterapia- czyli terapia przez sztukę.

Wielkim zaskoczeniem dla uczestników Dnia Godności, który spowodował uśmiech na twarzy, był pokaz specjalny: Muzykoterapia-czyli występ nauczycielskiej orkiestry szkolnej. Wszystkie dzieci okazały się mistrzami Przystanków Zabaw i przy akompaniamencie piosenki We are the champions, z rąk dyrektora ZOPI w Micigoździe, Jerzego Witkowskiego i radnego gminy Piekoszów- Stanisława Świercza- otrzymały złote medale.

Uczestników Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych pożegnało zachodzące na horyzoncie słońce…

Pamiętajmy, że INNY nie znaczy gorszy!             Akceptujmy odmienność!

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole serdecznie dziękujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych:
Państwa: Anny i Henryka Czarneckich z Łodzi
Państwa: Małgorzaty i Krzysztofa Jaworskich z Piekoszowa


AKCJA PROMOCYJNA SZKOŁY W GALERII KORONA

Dnia 01.06.2014r. w godzinach 14.30 – 17.00 w galerii Korona w Kielcach odbyła się akcja promocyjna szkoły. Nasze uczennice rozdawały prześliczne, kolorowe kwiatuszki, które zostały wykonane własnoręcznie przez nauczycieli i dzieci. Efekt był naprawdę imponujący. Wszyscy bardzo chętnie przyjmowali uroczy kwiatuszek promujący naszą szkołę. Rozdano ich ponad tysiąc! Ponadto dziewczynki częstowały uczestników imprezy kruchymi ciasteczkami udekorowanymi kolorowymi wstążeczkami z wizytówką szkoły. Słodkie pyszności cieszyły się również wielkim powodzeniem.
Oczywiście nasze uczennice skorzystały z niektórych atrakcji skierowanych w tym dniu dla dzieci. Miały okazję własnoręcznie zrobić dla siebie pysznego lizaka, zobaczyć pokaz mody dla dzieci, a także oddać się w ręce wizażystki, która malowała twarze. Zmęczone ale pełne wrażeń i obdarowane drobnymi upominkami wróciły do domu.
Mamy nadzieję, że efekt naszej wspólnej pracy, podarowany z życzliwym uśmiechem, wróci do nas w postaci nowych uczniów.VII GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

14.05.2014r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piekoszowie odbył się VII Gminny Konkurs Pięknego Czytania. W tym roku uczniowie czytali fragmenty znanych i lubianych utworów. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice z naszej szkoły: z klasy II Julia Ciołak i z klasy III Martyna Zimnicka. Julia pod okiem Pani Iwony Zajkowskiej przygotowała i zaprezentowała na konkursie fragment utworu p.t."Cudaczek Wyśmiewaczek" Julii Duszyńskiej a Martyna pod okiem Pani Małgorzaty Gibalskiej fragment "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery. W drugiej części konkursu sprawdzano umiejętność czytania ze zrozumieniem. Uczniowie otrzymali do cichego czytania fragmenty wybranych przez organizatorów utworów, a następnie odpowiadali ustnie na pytania dotyczące testu. Konkurencja była bardzo duża, a nasze uczestniczki zajęły I miejsce w swoich kategoriach:
*   Julia Ciołak I miejsce w kategorii klas II
*   Martyna Zimnicka I miejsce w kategorii klas III

Oto nasze laureatki.

TEATRALNA WIOSNA W CENTRUM KULTURY W PIEKOSZOWIE

Założeniem TEATRALNEJ WIOSNY w Centrum Kultury w Piekoszowie jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych, integracja i wspólna wymiana doświadczeń uczestników, pobudzanie wyobraźni poprzez różne formy działań teatralnych, doskonalenie warsztatu uczestników, inspiracja i poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej. 15 maja 2014 r. Koło Teatralne z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe pod czujnym okiem opiekunów: Pani Katarzyny Komorowskiej i Pani Aurelii Wójcik uczestniczyło w Gminnym Przeglądzie: "Teatralna Wiosna" w BCK w Piekoszowie. Uczniowie zajęli II miejsce w kategorii klas IV-VI. Nagrody wręczył wójt gminy Piekoszów- Pan Zbigniew Piątek. Gratulujemy młodym aktorom!!!

KOŁO TEATRALNE NA SPEKTAKLU pt. :"W KRAINIE MITÓW"

9.05.2014 r. Szkolne Koło Teatralne z Panią Katarzyną Komorowską przeniosło się w czasy mityczne, a to za sprawą spektaklu teatralnego, przygotowanego przez aktorów wrocławskich, który uczniowie z Micigozdu obejrzeli w WDK w Kielcach. W tej scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Spotyka w nich zapomnianych już dziś: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Bohaterowie ulegają nietypowym i zabawnym perypetiom, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wrócić do swoich czasów, muszą znaleźć klucz-rozwiązać zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza. Zadanie to wymaga jednak od pary urwisów odwagi, mądrości, pracowitości i wzajemnego szacunku. Spotkanie z mitologią wpłynęło w znaczący sposób na edukację naszych bohaterów, dzięki temu zmienili swoje postawy i charaktery, a przekonaliśmy się o tym, oglądając spektakl pt. "W krainie mitów" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

            
V CHARYTATYWNY TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ
"Jesteśmy, by zmieniać życie- pamięci Izy Domagały"

23 marca 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach odbył się V Charytatywny Turniej w piłkę nożną "Jesteśmy, by zmieniać życie – pamięci Izy Domagały." Iza Domagała była uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hanki Sawickiej w Kielcach. Dziewczyna przegrała walkę z nowotworem kości 23 marca 2010 r. W tym roku mięły 4 lata od Jej śmierci. Ku Jej pamięci po raz piąty został zorganizowany Turniej Charytatywny.

Przedsięwzięcie, przy współpracy Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zostało zorganizowane z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego LIDER działającego przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Głównym celem V TURNIEJU CHARYTATYWNEGO
była zbiórka pieniędzy, które zostały przekazane na rehabilitację 10-letniego Wiktora, ucznia II klasy Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe i mieszkańca Piekoszowa.
Chłopiec cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe, przez co samodzielnie nie chodzi, a jedynie przemieszcza się na wózku aktywnym lub na czworakach.

Partnerami głównymi Turnieju byli: portal sportowy CKsport.pl oraz AZS UJK Kielce.
Partnerami medialnymi: TVP Kielce, Radio Plus Kielce i Radio Zet Gold.
Patronat honorowy sprawowali:
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego- Adam Jarubas
Wojewoda Świętokrzyski- Bożentyna Pałka-Koruba

W turnieju zwyciężyła drużyna Ministrantów z parafii bł. J. Matulewicza w Kielcach, II miejsce zajęło Dill Gang. Na najniższym stopniu podium uplasowali się klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Królem strzelców został Mateusz Jędrocha z WSD Kielce, natomiast najlepszym bramkarzem Karol Kieszkowski z drużyny Ministranci Matulewicz.


Wszystkim, którzy włączyli się w organizację i realizację tego WYJĄTKOWEGO projektu serdecznie DZIĘKUJEMY;)
"Jest tyle rzeczy, za które nie można zapłacić pieniędzmi, tylko uśmiechem, chwilą uwagi i prostym DZIĘKUJĘ"

kard. L. SuensesXXII TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

11 marca 2014, w ramach XXII Tygodnia Kultury Języka, w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. Mistrzem Ortografii został Jakub Ciołak z kl. VI. Tytuł Wicemistrza Ortografii przypadł Gabrysi Miśkiewicz z kl. IV. Laureatom gratulujemy!!!
Organizatorzy konkursu: Katarzyna Komorowska, Joanna Kotowska.Dnia 14 III 2014 r. w naszej szkole w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego odbył się również "Wiosenny Konkurs Recytatorski" dla uczniów klas "0 – III". Szczególną interpretacją wiersza "Leń" popisał się Julian Ćwikliński z klasy II. Organizatorzy konkursu: p. Iwona Zajkowska, p. Joanna Kotowska i p. Małgorzata Gibalska.

DZIEŃ KOBIET

7 marca 2014r. w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wzięli w niej udział uczniowie z klas: IV i VI pod bacznym okiem dwóch nauczycieli: Marty Szafarczyk i Pauliny Pol. W przygotowaniu dekoracji do apelu pomagał nauczyciel wspomagający do klasy III – Monika Walas. Podczas występu uczniowie przedstawili „historię” kobiety od zarania dziejów, aż do czasów nam współczesnych. Była to niezwykle ciekawa, pouczająca, a zarazem humorystyczna podróż przez wieki, którą przebyli nie tylko występujący, ale również wszyscy widzowie. Uczestnicy akademii przebrani w barwne stroje, przysposobieni w rekwizyty ukazali rolę kobiety w raju, w epoce jaskiniowców, w starożytności, średniowieczu, a także znaczenie kobiety w plemieniu Apaczów i kobiety współczesnej. Apel został zakończony humorystyczną anegdotą, życzeniami dla Pań i wręczeniem kwiatów orgiami ręcznie wykonanych dla wszystkich kobiet w szkole, zarówno dla pań z grona pedagogicznego, pań z obsługi, jak i dla uczennic.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

XIV FESTIWAL TEATRALNY

SZANOWNI DYREKTORZY, NAUCZYCIELE JĘZYKA POLSKIEGO, KSZTAŁCENIA ZINTEGROWANEGO, WYCHOWAWCY PRZEDSZKOLI
Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zaprasza szkoły z terenu gmin: Piekoszów, Strawczyn, Łopuszno do wzięcia udziału w
XIV
FESTIWALU TEATRALNYM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

pt.: Nasza kultura - spotkania z baśniami i legendami
26 marca 2014

POBIERZ CAŁY DOKUMENT

JASEŁKA 2013

W świąteczny nastrój wprowadziły nas jasełka bożonarodzeniowe, w których występowali uczniowie klas IV - VI. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Piekoszów - Zbigniew Piątek, Radny Gminy Piekoszów - Stanisław Świercz i ksiądz Parafii w Piekoszowie. Wspaniałe przedstawienie z udziałem dzieci oraz dekorację zorganizowała i przygotowała pani katechetka - Edyta Pięta.

ŚWIĄTECZNE POMAGANIE...

Zeszłorocznym zwyczajem, w naszej szkole przed świętami zrobiło się kolorowo. I to nie tylko dzięki świątecznym dekoracjom, ale także dzięki kiermaszowi, który zorganizowaliśmy w dniach od 9 do 13 grudnia. A na kiermaszu, jak to zazwyczaj bywa, zakupić można było różne świąteczne ozdoby – gipsowe obrazki, ręcznie wykonane kartki oraz przepiękne bombki na choinkę. Najistotniejsze jednak jest to, że wszystkie zebrane fundusze przeznaczone zostały na cele charytatywne. Święta są bowiem takim magicznym czasem, kiedy stajemy się lepsi, ofiarniejsi, chętniej pomagamy, a co najważniejsze, zauważamy drugiego człowieka.
Dodatkową formą zbiórki pieniędzy na cele charytatywne była "lizakowa" loteria, czyli zabawa polegająca na tym, że każdy zakupiony lizak brał udział w losowaniu nagród. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim uczniom, którzy włączyli się do tej zabawy, a szczęśliwym zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej.
Oprócz sprzedaży ozdób świątecznych i lizaków, podczas kiermaszu można było kupić pyszne ciasta, ze sprzedaży których dochód także został przeznaczony na cele charytatywne.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się do naszej akcji.

Opiekę nad organizacją kiermaszu sprawowały: p. Katarzyna Komorowska, p. Iwona Zajkowska i p. Aurelia Wójcik.


PRZEDSTAWIENIE CHOINKOWE

Przed Świętami Bożego Narodzenia Koło Teatralne Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe przygotowało spektakl teatralny o Złotej, Kolorowej i Słodkiej Choince oraz Srebrnym Świerku. Przedstawienie z zapartym tchem oglądały dzieci z oddziału „0” i Przedszkola w Micigoździe oraz Przedszkola w Piekoszowie (oddział ZOPI w Micigoździe).
W przedświątecznym tygodniu Koło Teatralne gościło także w Środowiskowym Domu Samopomocy i Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Razem w Piekoszowie, w którym pensjonariusze miło i serdecznie przyjęli młodych adeptów aktorstwa i obejrzeli przedstawienie w ich wykonaniu.
Spotkanie miało charakter integracyjny, bowiem uczestniczyły w nim dzieci zdrowe, niepełnosprawne i podopieczni ŚDS. Wszyscy mieli uśmiechnięte miny i kolędowali wspólnie z występującym w spektaklu Mikołajem.
Oko na wszystko miały Panie: Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.


MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

4 XII 2013 r. z okazji "Mikołajek" uczniowie klas IV- VI pod opieka wychowawców: p. Agnieszki Pękalskiej, p.Joanny Kotowskiej i p. Pawła Wodeckiego udali się do Multikina w Kielcach na uroczy film: "Kraina lodu", który dostarczył wszystkim wielu wrażeń.


KAMPANIA ŚRODOWISKOWA "DOŁĄCZ DO ŻYCZLIWYCH!"

21 listopada- Dzień Życzliwości i Pozdrowień stał się okazją do przygotowania i przeprowadzenia przez pedagoga szkolnego Marzannę Tyra oraz neurologopedę Edytę Ozga środowiskowej kampanii „Dołącz do życzliwych”. W ramach obchodów tego niecodziennego święta został rozesłany –rozlepiony w licznych miejscach szkoły- „List gończy” poszukujący najżyczliwszych uczniów szkoły. Licznych współpracowników ZOPI obdarowano „pocztówkami życzliwości”. Wydano i upowszechniono wśród dorosłych okolicznościową ulotkę. Wszyscy pracownicy ZOPI zostali obdarowani przez „posłańców życzliwości” serdecznymi pozdrowieniami i „bilecikami życzliwości”. Korytarze szkolne, drzwi, szafki w szatni zostały udekorowane „hasłami życzliwości” oraz tematycznymi gazetkami. Przygotowano „Szkolną deklarację przynależności do Klubu Życzliwych”.

We wszystkich klasach odbyły się zajęcia wychowawcze, podczas których uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wykonali „klasowe bukiety życzliwości”. Przystroiły one pomieszczenia sal lekcyjnych. Wybrano także Najżyczliwszego Ucznia Klasy. Oto lista klasowych laureatów:
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy I" została Daria Arabasz ,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy II" -Julia Ciołak,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy III"- Zuzanna Zając.
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy IV" został Wiktor Smolarczyk,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy V" - Łukasz Ciołak,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy VI"- Wiktor Tomczak. Gratulujemy!
Zwycięzcy plebiscytu zostali obdarowani przez "posłańców życzliwości" medalami i dyplomami. Nazwiska wyróżnionych tytułem, „Najżyczliwszy Uczeń Klasy” zostały także upowszechnione na specjalnie przygotowanej tablicy

Dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6 został opracowany dostosowany wiekowo "Poradnik Życzliwości" . Numer 1 tej publikacji został poświęcony codziennym pozdrowieniom. Zamieszczono w nim m.in. kolorowanki z hasłem oraz "Krzyżówkę z nagrodą". Pośród wszystkich uczniów , którzy dostarczyli organizatorom kupon konkursowy -deklarację życzliwości- rozlosowano nagrody – kubki pełne życzliwości, które trafiły w ręce; Natalii Perzowicz z kasy III oraz Gabrieli Miśkiewicz z klasy IV. Gratulujemy.

My wiemy, jak ważna w życiu jest życzliwość!

Dlatego życzymy sobie 365 dni w roku pełnych życzliwości, szacunku, zrozumienia i zaufania.

Społeczność szkolna Społeczność szkolna

Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe


W numerze 1 "Poradnika Życzliwości" wydanego w ramach kampanii środowiskowej "Dołącz do życzliwych" zamieszczono w nim m.in. "Krzyżówkę z nagrodą".

Pośród wszystkich uczniów , którzy dostarczyli organizatorom kupon konkursowy - deklarację życzliwości - rozlosowano nagrody - kubki pełne życzliwości, które trafiły w ręce:
Natalii Perzowicz z kasy III oraz Gabrieli Miśkiewicz z klasy IV.
Gratulujemy!
My wiemy, jak ważna w życiu jest życzliwość!
Dlatego życzymy sobie 365 dni w roku pełnych życzliwości, szacunku, zrozumienia i zaufania.
                  Społeczność szkolna
Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe

ZAKOŃCZENIE AKCJI "PEŁNA MISKA DLA OGRYZKA"

Po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pt. "PEŁNA MISKA DLA OGRYZKA". Celem akcji było pozyskiwanie darów dla mieszkańców schroniska w Dyminach. Udało się zebrać karmę, kocyki, poduszki oraz wiele innych rzeczy, potrzebnych zwierzętom. Uczniowie, którzy ofiarowali największą ilość darów, w nagrodę pojechali na wycieczkę do schroniska, aby osobiście ofiarować zebrane rzeczy.
Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy
Organizatorzy: Paulina Kotwica - Dudzic oraz Dorota Rękas

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zapoczątkował cykl zajęć świetlicowych mający na celu przybliżenie wydarzeń historycznych, związanych z odzyskaniem niepodległości przez państwo polskie po 123 latach niewoli. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali gazetki ścienne oraz opracowali scenariusz montażu słowno-muzycznego. W dniu 11listopada 2013 r. poczet flagowy szkoły pod opieką mgr Pauliny Pol wziął udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, a 12 listopada 2013 r. odbył a się uroczysta akademia dla społeczności uczniowskiej, podczas której uczniowie klas IV i VI pod kierunkiem mgr Barbary Karyś i mgr Doroty Necel wierszem i pieśnią patriotyczną uczcili Narodowe Święto Niepodległości


WYJAZD DO WDK W KIELCACH NA SPEKTAKL TEATRALNY PT. :"WROTA CZASU".

Dnia 28.10.2013 r. Koło Teatralne uczestniczyło w wycieczce do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Uczniowie oglądali spektakl teatralny pt.: "Wrota czasu" w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Widza z Wolimierza. Młodzi adepci aktorstwa zobaczyli, jak można połączyć nieśmiertelną mądrość, która płynie z książek ze źródłem nieograniczonych możliwości- komputerem. Wciągnięty do komputera główny bohater zmaga się z różnymi postaciami (wirusem komputerowym, ptakami itd.) na kolejnych poziomach gry. To, że czytał siostrze książki, bardzo mu się przydało- wygrał z maszyną. Siostra Ula odzyskała wzrok. Przedstawienie było niezwykle interesujące i pouczające.
Opiekę nad uczniami sprawowała pani Katarzyna Komorowska.

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY:
"CZY ZNASZ PRZYGODY PINOKIA- PAJACA, KTÓRY STAŁ SIĘ CHŁOPCEM?"

Dnia 24.10.2013 r. kl. IV brała udział w szkolnym Konkursie Czytelniczym: "Czy znam przygody Pinokia- pajaca, który stał się chłopcem?" Konkurs przebiegał dwuetapowo. W części pisemnej uczniowie mieli za zadanie uzupełnić kartę pracy, a w części ustnej- prawidłowo odpowiedzieć na pytania. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością lektury. Laureatem konkursu został Wojtek Wieczorek. Gratulujemy!:)
Konkurs przygotowały panie: J. Kotowska i K. Komorowska.
WARSZTATY EDUKACYJNE W OŚRODKU MYŚLI PATRIOTYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ W KIELCACH

Dnia 22.10.2013 r. klasy IV-VI uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, który znajduje się w murach dawnego więzienia- pamiętającego czasy powstania listopadowego, rządy dwóch zaborców, I i II wojnę światową, okupację hitlerowską i sowiecką. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dokonania swoich przodków z regionu świętokrzyskiego, którzy swoją patriotyczną postawą udowodnili, że są godnymi Polakami. Uczestnicy wycieczki zwiedzili multimedialną wystawę prezentującą historię miasta Kielce i regionu świętokrzyskiego- od powstania kościuszkowskiego po okres PRL-u. W audiotece słuchali wspomnień marszałka J. Piłsudskiego, gen. Andersa, gen. Komorowskiego- Bora. Brali także udział w ciekawych warsztatach dotyczących regionu świętokrzyskiego jako małej ojczyzny. Wizyta w OMPiO była „żywą” lekcją historii i postawy obywatelskiej.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: B. Karyś, K. Komorowska, K. Wnuk.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 11 października 2013 r. w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Koło Teatralne przygotowało przedstawienie w postaci specjalnego wydania szkolnego Teleexpressu i Gali Wręczenia Nagród 2013 dla wszystkich Nauczycieli i pracowników szkoły. I tak każdy z zacnych Krzewicieli Wiedzy otrzymał prezencik odpowiadający jego profesji (m.in. Pan Dyrektor- koronę, Pani od matematyki- kątomierz i linijkę, Pani logopeda- lusterko, pani od j. rosyjskiego- matrioszkę, a Pan od przyrody- kij włóczykija z węzełkiem). Dodatkowo, każdy z nauczycieli wysłuchał tematycznej piosenki. I tak:, "Misio komputerowy" zabrzmiał dla informatyków, "Do nieba nie chodzę" zanuciła pani katechetka, a pan od w-fu usłyszał: "Wyginam śmiało ciało".
Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.
ŚLUBOWANIE KLASY I


DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Dyskoteka odbyła się 3 października 2013r. w godz. 15.30 - 17.30. Uczniowie chętnie zostali po zajęciach w celu udekorowania holu szkolnego, przygotowania sprzętu muzycznego i oprawy muzycznej. Frekwencja na zabawie sięgała blisko 100 proc. Uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach: taniec na gazecie, limbo, taniec z balonami, zabawa w karetę i zamek. Wszyscy świetnie się bawili, czego najlepszym dowodem jest to, że gdy wybiła godzina 17.30 nie chcieli rozejść się do domów.
Samorząd Uczniowski oraz obie sekcje świetnie sie spisały w sprawach organizacyjnych imprezy.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września 2013 roku uczniowie i pracownicy ZESPOŁU OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE rozpoczęli kolejny rok szkolny.
Inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 dokonał dyrektor Zespołu - mgr Jerzy Witkowski. Pan dyrektor serdecznie powitał wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz życzył wszystkim wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.


ROK SZKOLNY 2012/2013

UROCZYSTE ZAKOŃCZEIE ROKU SZKOLNEGO

28 czerwca 2013r. o godz. 8:00 odbyła się w naszej szkole uroczytość zakończenia roku szkolnego. W roli głównej wystąpili tegoroczni absolwenci - uczniowie klasy VI. Przedstawili oni pożegnalny program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Pękalskiej. Odbyło sie uroczyste przekazanie flagi klasie V oraz ślubowanie absolwentów. Na koniec pan dyrektor Jerzy Witkowski wspólnie z naszym gościem panem Janem Ciszkiem wręczyli nagrody najlepszym uczniom z klas I - VI, listy gratulacyjne oraz podziękowania dla rodziców za pracę społeczną na rzecz szkoły. Pan dyrektor złożył wszystkim życzenia zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji.

Ślubowanie absolwentów

Program artystyczny w wykonaniu szóstoklasistów

Przemówienie Pana Dyrektora

Wręczenie nagród

listów gratulacyjnych

oraz podziękowań dla rodziców

LATO W NASZEJ SZKOLE, CZYLI RADY I PRZESTROGI NA WAKACJE

25 czerwca 2013, tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2012/2013 zawitało do nas LATO z całym swoim orszakiem: lasem, zwierzyną, wodą i krzakiem. W towarzystwie swoich przyjaciół przekazało nam rady i przestrogi na wakacje. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie się opalać, pływać w jeziorze pod okiem dorosłych i spędzać czas w lesie, nie zostawiając śmieci. Lato ostrzegło nas przed kleszczami i pszczołami, które mogą być groźne dla człowieka. Przypomniało nam też numery alarmowe służb, do których można się zwrócić, gdy potrzebujemy pomocy: 997- policja, 998- straż pożarna, 999- pogotowie, 112- Europejski Numer Alarmowy. A na koniec tej miłej wizyty letni orszak życzył nam udanych wakacji pożegnał nas radosną i skoczną piosenką.TYDZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
18-22.03.2013r.


Być pełnosprawnym to tak naprawdę żadna zasługa,
to dar, który każdemu z nas może być odebrany.
Pozwólmy, więc niepełnosprawnym włączyć się w nasze życie.
Chcielibyśmy dać im pewność, że jesteśmy jednością…

Richard von Weizsacker

W dniach od 18-22.03.2013r. w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe świętowaliśmy Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych w ramach Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych, który przypadał 16 marca 2013.To była szczególna okazja, by zastanowić się, jak postrzegamy niepełnosprawnych, którzy żyją i uczą się wśród nas.
. został ogłoszony przez Światową Organizację Pracy w 1956 roku. Stało się to po tragedii górniczej 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w miasteczku Marcinelle w Belgii. Była to jedna z największych katastrof górniczych w historii.
W tych dniach w szkole było barwnie i kolorowo. Każdy dzień poświęcony był innej niepełnosprawności i akcentowaliśmy go odpowiednim kolorem garderoby lub jej elementu.
Poniedziałek (18.03)- autyzm i zespół Aspergera - kolor czerwony. (W tym dniu odbył się apel, podczas którego uczniowie naszej szkoły, przy akompaniamencie muzyki, recytowali wiersze dotyczące problemu niepełnosprawności. Mieliśmy też okazję (za pomocą prezentacji) zapoznać się z tematyką autyzmu i zespołu Aspergera. Nie lada trudnym zadaniem okazało się napisanie zdania bez używania rąk i rozpoznanie przedmiotów za pomocą dotyku i to z zamkniętymi oczami.
Wtorek (19.03)- niepełnosprawność ruchowa- kolor niebieski. (Tego dnia każda klasa przygotowała plakat na temat hasła :”Niepełnosprawność w naszych oczach” i eksponowała go na zewnętrznych drzwiach swoich klas.)
Środa (20.03)- niepełnosprawność intelektualna - kolor biały. (Tu uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali etykietki z hasłami o niepełnosprawności, które przypięli do ubrania.)
Czwartek (21.03)- dzień poświęcony osobom przewlekle chorym- kolor zielony. (Tego dnia drukiem ukazało się specjalne wydanie gazetki okolicznościowej, w której znalazły się informacje dotyczące rodzajów niepełnosprawności. Ponadto wszyscy nauczyciele wzięli udział w szkoleniowej Radzie Pedagogicznej nt. autyzmu i zespołu Aspergera prowadzonej przez psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekoszowie.
Piątek (22.03)-dzień poświęcony głuchym i niewidomym- kolor żółty. (W tym dniu odbyła się projekcja filmów: N jak niewidomy, czyli o tym, jak pomóc… i Zobacz we mnie człowieka oraz wzięliśmy udział w szybkim kursie języka migowego. Nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nie bój się, jesteśmy z tobą” .Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. )
Mamy nadzieję, że plakaty, filmy, wiersze, informacje prasowe itp. przybliżyły wszystkim problem niepełnosprawności i jej różnych rodzajów.
Pamiętajmy, że INNY nie znaczy gorszy! Akceptujmy odmienność!


Pani Marta Malaga prezentuje cechy autyzmu

Folder na temat autyzmu

Trudne zadanie - Adrian pisze za pomocą… samych łokci

W czwartek ubraliśmy się na zielono -
- mówiliśmy o dzieciach przewlekle chorych

Martyna i Patrycja rozdają…
w szkole gazetki okolicznościowe

Przedszkolaki prezentują...
naklejki z hasłami o godności osób niepełnosprawnych

Ostatniego dnia obejrzeliśmy film o tym, jak pomóc ludziom niewidomym...

...oraz uczyliśmy się słów w języku migowym

Niepełnosprawność w naszych oczach - plakat klasy I

Wcielamy się w rolę osoby niewidomej

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy II

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy IV

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy VI

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy III

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy V


ZABAWA KARNAWAŁOWAAPEL - BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII

Dnia 8.01.2013r. do naszej szkoły zawitała Pani Zima w towarzystwie swojego asystenta Bałwanka. W ciekawy sposób, przy pomocy prezentacji multimedialnej, zimowi goście przedstawili zasady bezpieczeństwa w czasie ferii. Dobre rady w formie kodeksu były przeplatane piosenkami, które były barwną ilustracją apelu. Wszyscy dowiedzieliśmy się, że zima lubi dzieci najbardziej na świecie…JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

21 grudnia w naszej szkole uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez uczniów z klas V i VI pod kierunkiem katechetki - pani Edyty Pięty. Przedstawienie odbyło po zakończeniu wigilii klasowych. Na uroczystości obecni byli uczniowie oraz dzieci z "zerówki" i punktu przedszkolnego wraz z wychowawcami, dyrekcja oraz licznie przybyli rodzice. Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. Wykonawcy opowiedzieli historię narodzenia Jezusa ubarwiając ją kolędami i pastorałkami, my włączaliśmy się w śpiew kolęd.
Podczas uroczystości zostały również ogłoszone wyniki dwóch konkursów na kartkę świąteczną zorganizowane przez świetlicę szkolną oraz przez p. Katarzynę Komorowską.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował za zorganizowanie
pięknych Jasełek i złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne

WYNIKI KONKURSU

21.12. 2012r.,po Jasełkach bożonarodzeniowych ogłoszono wynki poniższego konkursu: W kategorii klas 0-III I miejsce zdobyła klasa II, a w kategorii klas I-VI I miejsce zdobyła klasa IV. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

KONKURS


WYMYŚL! NAPISZ!
ZAPROJEKTUJ CIEKAWĄ SZATĘ GRAFICZNĄ!

Najpiękniejsze życzenia z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
Z nieskrywanym smutkiem stwierdzamy, że zanika dobry obyczaj wysyłania kartek świątecznych, a jak już, to są na nich wydrukowane: szablonowe, nudne, szare, urzędowe gotowce. Wysyłamy maile, wiadomości SMS, dzwonimy, ale przecież...

Warto "ocalić swój ślad od zapomnienia", jak mawiał poeta K.I. Gałczyński. Zatem zapraszamy do konkursu na NAJPIĘKNIEJSZE, NAJZABAWNIEJSZE, NAJMILSZE, NAJCIEKAWSZE, WYJĄTKOWE, NIESZABLONOWE, AUTORSKIE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE związane ze ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA. Życzenia mogą mieć różną szatę i oprawę graficzną. Prosimy, aby każda klasa przygotowała kartkę ze świątecznymi życzeniami. Życzenia należy dostarczyć
do 12 GRUDNIA 2012 r. do p Katarzyny Komorowskiej. Konkurs będzie przeprowadzony w 2 kategoriach wiekowych: klasy 0-III i IV- VI. Jury będzie brało pod uwagę: dobór, oryginalność słownictwa, szatę graficzną, pomysłowość i estetykę wykonania pracy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkie kartki będą formą dekoracji szkolnej choinki.

AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” ZAKOŃCZONA

Jak informowaliśmy wcześniej, społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, której najważniejszym celem jest dostrzeganie drugiego człowieka w potrzebie i ofiarowanie mu pomocy. W pojedynkę cel ten byłby nie do osiągnięcia, ale razem…możemy naprawdę wszystko. Dlatego z dumą dzielimy się informacją, że choć nasza szkoła jest mała, to jednak udało nam się zebrać niezłą gromadę słodyczy, artykułów spożywczych, przyborów szkolnych i zabawek, dzięki którym być może jakaś rodzina w Polsce przeżyje wyjątkowe święta. Aby tak się stało, uczniowie naszej szkoły, a także rodzice i pracownicy przez tydzień przynosili do szkoły różne artykuły spożywcze i nie tylko. Zbieraliśmy też pieniądze do puszki i zorganizowaliśmy kiermasz świątecznych figurek, które wcześniej sami malowaliśmy. Cały dochód przeznaczyliśmy oczywiście na zakup artykułów do szlachetnej paczki. Cieszymy się z tego naszego małego wkładu w ogólnopolską akcję i bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, bo przecież, jak powiedział Seneka,
"Dobrodziejstwo nie polega na tym, co się robi, albo się daje, ale na intencji tego, który robi lub daje".

Dziękujemy wszystkim za Wasze dobre intencje!

dzieci samodzielnie wykonywały

prace na kiermasz

obrazki były piękne, kolorowe...

"sprzedawały się" bardzo szybko, bo chętnych było wielu

podliczanie pieniędzy zebranych z akcji

SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE

"Nie zaniedbuj żadnej okazji do czynienia dobra"

(św. Franciszek Salezy)

Grudzień jest tym magicznym miesiącem, który pomimo mroźnej pogody kojarzy nam się z ciepłem. Myślimy wówczas o Świętach Bożego Narodzenia, Wigilii, choince i prezentach. Marzymy, by wokół było miło, serdecznie, by ludzie byli szczęśliwsi. Dlatego i nasza szkoła postanawia włączyć się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, której celem jest to, aby najubożsi mogli godnie przeżywać piękny czas Bożego Narodzenia. Przyłączając się do akcji, podejmować będziemy różne działania, by zebrać pieniądze oraz potrzebne artykuły na cele charytatywne. A więc: od 3 do 7 grudnia możecie przynosić do szkoły różne artykuły spożywcze, chemiczne lub przybory szkolne, albo zabawki. Prosimy o przekazywanie ich do swoich wychowawców lub bezpośrednio do pedagoga szkolnego. Ważne, aby były to rzeczy nieużywane, a artykuły spożywcze posiadały długi okres ważności. Mogą to być: kasza, ryż, makaron, mąka, cukier, kakao, herbata, konserwy mięsne lub rybne, olej, słodycze itp. Możecie ofiarować też artykuły chemiczne, takie jak: mydło, szampon, pasta do zębów, środki czyszczące lub piorące, a także różnorodne zabawki lub przybory szkolne czy książki. W środę (5 grudnia) będziemy zbierać pieniądze do puszki, za które dodatkowo zakupimy potrzebne artykuły i przeznaczymy je na potrzeby świątecznej paczki.

Pamiętaj o tym, że dzieląc się tym, co masz, możesz się przyczynić do wielkiej radości drugiego człowieka.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Zorganizowana została przez Samorząd Uczniowski 28.11 dla klas IV -VI. Jak zwykle odbyło się wiele konkursów, które przygotowali członkowie SU pod kierunkiem opiekuna - p. Karoliny Tobery. Opiekę nad uczniami sprawowali wszyscy wychowawcy i opiekun SU.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada w naszej szkole zrobiło się żółto i wesoło, bowiem w tym dniu wszyscy świętowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Postanowiliśmy, że ponury listopadowy dzień wcale nie musi być szary i smutny, dlatego ubraliśmy go w żółty kolor optymizmu. Uczniowie i nauczyciele założyli w tym dniu żółte ubrania, a oprócz tego każdy otrzymał żółtą gwiazdkę z hasłem promującym życzliwość, którą przez cały dzień nosił w widocznym miejscu. Poza tym cała szkoła została przyozdobiona kolorowymi kartkami, na których zostały zapisane różne cytaty o życzliwości, aby każdy mógł je przeczytać i pamiętać, że życzliwość powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Bo życzliwość to szczery uśmiech, miłe słowo, serdeczny gest, tak niewiele…
W tym dniu wszyscy zebraliśmy się na szkolnym holu. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali liście z hasłami o życzliwości, które zawiesili na wspólnym Drzewie Życzliwości. Na koniec, chwytając się za ręce, stworzyliśmy długi Łańcuch Sympatii, który symbolizować miał wzajemną przyjaźń. Całości spotkania towarzyszył radosny nastrój i wesoła atmosfera, która, mamy nadzieję, będzie nam towarzyszyła nie tylko w Dniu Życzliwości, ale będzie trwała przez cały rok, czego wzajemnie sobie życzymy.APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONWENCJI PRAW DZIECKA

"Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi, tak, ludźmi są,
a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam,
przemówmy do serca, odczują nas.
Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć,
które my posiadamy"

(Janusz Korczak)

Konwencja Praw Dziecka to dokument, w którym spisane zostały prawa dziecka. W Polsce obowiązuje od 1991 roku i od tej pory w naszym kraju prawa dzieci są przestrzegane. Bo dziecko, to także człowiek, tyle, że jeszcze mały. Aby przypomnieć społeczności szkolnej prawa zawarte w Konwencji, 20 listopada 2012 r. uczniowie IV i VI klasy przygotowali apel. W barwny sposób, przy pomocy prezentacji multimedialnej, przypomnieli, do czego mają prawo, ale nie zapomnieli także o swoich obowiązkach, które z tych praw wynikają. Tłem ważnych słów Konwencji były wesołe, poświęcone dzieciom piosenki Majki Jeżowskiej, które wszystkich wprawiły w dobry nastrój. A piękne słowa z utworu Piotra Rubika pt: "To cała prawda":

Masz prawo kochać, masz prawo śnić
Masz prawo śpiewać, masz prawo żyć
Masz prawo marzyć, teraz i tu
Na przekór kłamstwu na przekór złu

mocno zaakcentowały powagę artykułów Konwencji Praw Dziecka.

Na koniec przedstawiciele klas otrzymali kolorowe ulotki zawierające prawa dziecka.AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLASY I

W dniu 25 października 2012r. uczniowie kl. I zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Miłą niespodziankę dla pierwszaków przygotowali uczniowie klasy IV i klasy V w postaci zgadywanki: "Jaka to postać z bajki?". Dzieci dobrze się bawiły, dobrze reagowały na postawione im zagadki. Następnie skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po tym dyrektor szkoły - Pan Jerzy Witkowski pasował każdego ucznia na czytelnika. Uczniowie zostali obdarowani dyplomem, zakładką do książki, a także listem bibliotekarza do rodziców, w którym przekazano zachętę do wspólnego czytania książek z dzieckiem.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.ŚLUBOWANIE KLASY I

W dniu 18 października 2012 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Podczas inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Zajkowskiej pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w obecności Dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, swoich rodziców, nauczycieli oraz kolegów i koleżanek z kl.0-III. Pasowania na uczniów klasy I dokonał p. Dyrektor Jerzy Witkowski. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, upominki rzeczowe oraz słodycze. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

ślubowanie pierwszaków

pasowanie na ucznia


Podczas uroczystości zabrał głos nasz
gość - pan Jan Ciszek - Radny Gminy Piekoszów

oraz zaproszony proboszcz Parafii w Piekoszowie -ks. Zygmunt Kwieciński

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Dowodem wysokiego wykształcenia jest umiejętność mówienia o rzeczach największych w sposób najprostszy"

Ralph Emerson

12 października cała społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klasy V i VI złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, życząc im wszelkiej pomyślności i zadowolenia z pracy. Przygotowali też inscenizację teatralną pt. "Arcypoważny dramat o pedagogicznym ciele", w której w sposób humorystyczny zaprezentowali widowni żmudną ścieżkę awansu zawodowego nauczycieli. Podkreślili, że choć praca nauczycieli nie jest łatwa, jednak najważniejszy jest w niej zawsze uczeń i jego dobro.
W czasie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, pan Jerzy Witkowski, który podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za ich całoroczną pracę oraz wręczył Nagrody Dyrektora.
Nad realizacją uroczystości czuwały panie: Karolina Tobera, Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.
DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA


ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 września 2012r. powitaliśmy nowy rok szkolny. W uroczystości wziął udział Przewodniczący Rady Gminy Piekoszów - pan Jan Ciszek, który zawsze wypowiada się "ciepło" na temat szkoły. Rozpoczęcie w tym roku to szczególne wydarzenie, ponieważ szkoła przekształciła się w placówkę z oddziałami integracyjnymi, przyjmując nazwę Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Micigoździe. Obecnie są 3 oddziały integracyjne: w klasie "0", w klasie I oraz w klasie IV. Od jutra rozpoczynamy pracę. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

ROK SZKOLNY 2011/2012

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2011/2012 pożegnaliśmy szóstoklasistów - rocznik 1999. Pod kierunkiem wychowawczyni mgr Joanny Kotowskiej przygotowali piękne przedstawienie. Podczas urczystości odbyło się też ślubowanie absolwentów, przekazanie flagi młodszym uczniom, pożegnanie szóstoklasistów przez klasę V. Tradydyjnie dyrektor szkoły mgr Jerzy Witkowski wręczył uczniom nagrody za najlepsze wyniki w nauce, listy gratulacyjne dla rodziców dzieci nagrodzonych oraz podziękowania dla rodziców za pracę społeczną na rzecz szkoły.

rozpoczęcie uroczystości...

przekazanie flagi klasie piątej

pożegnie szóstoklasistów przez klasę V

wręczenie upominków dla klasy VI

wręczenie nagród dla najlepszych uczniów

I DZIEŃ WIOSNY

21-go marca br. jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Spędziliśmy go na sali gimnastycznej i korytarzu.Odbyły się min. rozgrywki sportowe, konkursy. Na zakończenie pan dyrektor wręczył klasom pamiątkowe dyplomy.
ZABAWA KARNAWAŁOWA

10 lutego 2012r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci zostaly podzielone na dwie grupy: punkt przedszkolny, zerówka i klasy I-III, a druga grupa to klasy
IV-VI. Wspólnej zabawie towarzyszył zespół muzyczny BRATERS. Wszyscy wspaniale się bawili. Dla uczniów został przygotowany poczęstunek zorganizowany przez pana dyrektora.
AKADEMIA "FERIE ZIMOWE BEZPIECZNE I ZDROWE"

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: mgr Karoliny Ząbek i mgr Karoliny Matuszewskiej przygotowali apel pod hasłem: "Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe". Uczniowie przypomnieli wszystkim zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, zwrócili także uwagę na zagrożenia czyhające na dzieci zimą i nie tylko. Zachęcano również do dbania o zdrowie. Oprócz krótkich scenek i tematycznych wierszy, dzieci odśpiewały znane i lubiane piosenki o zimie.


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Przedstawienie jasełkowe jest w naszej szkole tradycją. W tym roku odbyło się 22 grudnia. Przygotowane zostało przez p. Edytę Piętę wraz z uczniami IV i V klasy. Wykonawcy wspaniale wczuli się w powierzone im role i i jak co roku wzruszająco wprowadzili wszystkich w nastrój Świąt. W uroczystości uczestniczył nasz gość - ksiądz proboszcz kościoła w Piekoszowie.
SPOTKANIE Z PISARZEM

6.12. 2012 - Spotkanie z pisarzem DARIUSZEM REKOSZEM zorganizowała biblioteka publiczna w Piekoszowie. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o tym, jak powstają książki. Podczas spotkania można było kupić książkę pisarza z imiennym wpisem.


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

24 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas IV-VI, którzy bawili się pod opieką wychowawców. Tego wyjątkowego dnia nie zabrakło tańców oraz wróżb andrzejkowych, dzięki którym uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czegoś na temat swojej przyszłości. Spośród uczniów wybrano tych, którzy bawili się najładniej mianując ich tym samym Królem i Królową Balu. Humor i chęci do zabawy dopisywały wszystkim a najwytrwalsi nie chcieli zejść z parkietu. Zabawa była bardzo udana i wszyscy już czekamy na następną taką imprezę – a ta już za rok.
AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

18 listopada odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona Konwencji Praw Dziecka, uchwalonej przez ONZ w 1989 r. a w Polsce obowiązującej od 1991r.. Uczniowie z klasy IV i V pod opieką nauczycieli: p. Karoliny Ząbek i p. Karoliny Matuszewskiej przygotowali widowisko artystyczne, w którym przypomnieli podstawowe prawa socjalne, prawa i wolności osobiste dziecka, prawa kulturalne oraz prawa polityczne gwarantowane przez ten dokument. Oprócz prezentacji pięknej poezji, dzieci brawurowo zaśpiewały dwie piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. "Wszystkie dzieci nasze są" oraz "Dłonie". Na zakończenie uczniowie przypomnieli swoim kolegom, iż oprócz praw mają także obowiązki.AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polaków w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w celu uczczenia tego ważnego dla naszego narodu wydarzenia. Uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i grona pedagogicznego krótką lekcję historii, aby przybliżyć wszystkim tak istotne dla Polski dzieje. Starali się poprzez recytacje utworów patriotycznych wzruszyć serca i przypomnieć fakt, że gdyby nie działania Polaków - patriotów nie byłoby dziś tej uroczystości. Pięknie zaśpiewane piosenki nadały całemu przedstawieniu niebywały klimat.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
ŚLUBOWANIE KLASY I

UROCZYSTE PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 uczestniczył radny Gminy Piekoszów - pan Jan Ciszek. Dyrektor szkoły - mgr Jerzy Witkowski przywitał wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli i życzył wszystkim wielu sukcesów w bieżącym roku szkolnym. Zebrani zostali poinformowani o realizacji w naszej szkole dwuletniego projektu unijnego "Wielkim krokiem do Europy". Nasz gość - pan Jan Ciszek zabrał głos, gratulując ogromnego osiągnięcia, jakim jest pozyskanie olbrzymich środków z EFS na potrzeby uczniów i szkoły. Przedstawił także plany inwestycyjne związane z naszą szkołą.

Również wybuch II wojny światowej uczczono w naszej szkole uroczyście. Wszyscy odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, a następnie odbyła się prezentacja multimedialna, podsumowująca wydarzenia tamtego okresu. Prezentacji tej towarzyszył akompaniament utworów z lat okupacji. Uczniowie starają się wspominać losy poległych Polaków i oddawać im cześć nie tylko tego dnia, ale także w trakcie roku szkolnego, czytając prozę i poezję z tamtych lat.

przemówienie Pana Dyrektora

przemówienie Pana Jana Ciszka